Burak Deniz’den ‘Nilperi Şahinkaya’ açıklaması: Latifenin dozu kaçtı

Morgoth

New member
Adana’da gittiği bir otelde Nilperi Şahinkaya ve sevgilisi Emre Yusufi’ye küfür ederek arbede çıkardığı ileri sürülen oyuncu Burak Deniz, toplumsal medya hesabından bir açıklama yaparak, yaşananlardan dolayı üzgün olduğunu söylemiş oldu. Deniz açıklamasında, “Şakalaşmak isterken dozajını kaçırdım” sözünü kullandı.

‘UMARIM BU KIRGINLIKLAR EN KISA VAKİTTE SON BULUR’

Deniz’in Instagram hesabından yaptığı açıklamada yer alan tabirler şöyleki:

“Adana Sinema Şenliği niçiniyle bulunduğumuz otelde Nilperi Şahinkaya, erkek arkadaşı Emre Yusufi ve arkadaşı Deniz Akıncı ile hayatış olduğum ve istemediğim biçimde arkadaşlarımı kırmamla sonuçlanan hadise niçiniyle yenidendan epey üzgün olduğumu belirtmek isterim. Şakalaşmak isterken dozajının kaçabileceğini düşünmediğim, pek tatsız geçen bir gecenin sabahında kendilerinden çabucak ve şahsen özür dilemek için gerek menajerim aracılığıyla gerekse de kendim direkt bağlantıya geçmeye çalıştım fakat başarılı olamadım.

Kamuoyu nezdinde yaşanan bu şanssız olaydan ve topluma örnek teşkil etmeyen bu davranışımdan ötürü Nilperi Şahinkaya ve arkadaşlarından ayrıyeten o gece olaya şahit olan herkesten teker teker özür diliyor, kamuoyuna bu biçimde bir mevzuyla meşgul ettiğim için de ne kadar üzgün olduğumu tekrar belirtmek istiyorum. Umarım bu kırgınlıklar en kısa vakitte son bulur.”

.

Olayın akabinde Burak Deniz’in menajerlik şirketi de bir açıklama yayınlamıştı. Yayınlanan açıklamada, “Bugün Burak Deniz hakkında çıkan haberlerle ilgili olarak bir yanlış anlaşılma kararı yemekli bir ortamda iki taraf içinde yaşanan tartışmadan Burak Deniz’in kendi ismine üzgün olduğunu belirtmek isteriz. Lakin haberde ismi geçen oyuncu Nilperi Şahinkaya’ya rastgele bir küfür yahut hakaret içerikli kelam sarf edildiğine dair argümanların gerçeği yansıtmadığının kıymetle altını çizer, yaşanılan tartışmanın öteki hiç bir yere çekilmemesini rica ederiz” tabirlerine yer verilmişti.

NE OLMUŞTU?

‘Şahmaran’ dizisinin çekimleri için Adana’da bulunan Burak Deniz’in, gittiği bir otelde Nilperi Şahinkaya’ya küfür ettiği ve arbede çıkardığı öne sürüldü. Şahinkaya, olayla ilgili, “Hukuki süreç başlayacağı için avukatlarımızdan öğrenebilirsiniz. Bununla ilgili hiç bir konuşma yapmayacağım” dedi.

Nilperi Şahinkaya’nın avukatı Nail Gönenli ise, Burak Deniz tarafınca Şahinkaya ve arkadaşlarına yönelik sinkaflı küfürleri, hakaret aksiyonları ve fizikî saldırısı sebebiyle her türlü somut kanıtlarla tüm yasal haklarını kullanarak sürecin takipçisi olacaklarını söylemiş oldu. (KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)