Çemobsan, Kuzey Amerika’ya odaklanacak

Mezopotamya

New member
Mobilya aksesuarları alanında 2017’de üretime geçen Çemobsan, üretiminin yüzde 90’ını ihraç ediyor. Eserlerini 45 farklı ülkeye satan şirket, gelecek yıl Kuzey Amerika pazarına odaklanacak. Öne çıkan ve gelişmekte olan pazarları içinde Almanya, Mısır ve Hindistan’ın özel bir yeri olduğunu söz eden Çemobsan Genel Müdürü Atakan Çetin, “aynı vakitte, Kuzey Afrika ve Doğu Avrupa bölgelerinde de pazar hissemizi her geçen gün arttırıyoruz. 2023 yılında bilhassa Kuzey Amerika’daki mevcut faaliyetlerimizi arttırarak, bu pazara özel bir yapılanma ile hissemizi değerli ölçüde arttırmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Yeni marka Janus’la yeni tahliller sağlayacak

Gelinen noktada, insanların giderek büyüyen kentlerde daha küçük hayat alanlarında, minimalist bir anlayış içerisinde yaşadığını kaydeden Atakan, “Son kullanıcı için alan avantajları sağlayan yenilikçi mobilya dizaynlarının ve bu dizaynların hayata geçmesine imkan tanıyan aksesuarların geliştirilmesinin, mobilya dalının geleceğini belirleyecek dinamiklerden biri olacağını düşünüyorum. Çemobsan olarak, yeni markamız Janus ile piyasaya süreceğimiz hayat alanlarına paha katan alan tahlillerimiz ile bölümde fark yaratmayı hedefliyoruz” dedi.

Son kullanıcıya alan kazandıracak

Ana eser kümeleri, sürgü sistemleri ve ilişki elemanları ile ulusal ve memleketler arası kulvarlardaki paydaşlarıyla gelişim seyahatlerini sürdürdüklerini aktaran Çetin şu biçimde konuştu:“Çemobsan olarak ortasında bulunduğumuz devirde, çıkaracağımız yeni modellerimiz ile, kalite ve yenilikçilikten ödün vermeden rekabetçi fiyatlarla hizmet vermeyi hedefliyoruz. Bu vizyonumuz doğrultusunda, son kullanıcıya alan kazandıran tahliller sağlayacak yenilikçi eserlerimizi geliştirmeye ve üretmeye yönelik yeni yatırımlarımıza 2023 yılında da arttırarak devam etmeyi planlıyoruz.”

Üretim kapasitelerini ve verimliliklerini arttırmak emeliyle makine parkurlarına yönelik otomasyon yatırımlarını da sürdürdüklerini aktaran Çetin, “Bu doğrultuda, üretim adetlerimizi ve eser kalitemizi arttırmak, bunu yaparken de karbon ayak izimizi azaltmak ve geleceğe yönelik çevreci bir anlayış içerisinde üretim yapabilmemize imkan sağlayan üretim araçlarına yatırım yapmayı sürdürüyoruz” dedi.

Mobilyanın merkezinde sürdürülebilirlik ve geri dönüşüm olacak

Geri dönüşüm, sürdürülebilirlik ve karbon ayak izinin azaltılması üzere kavramların mobilya kesiminin geleceğine istikamet vereceğini lisana getiren Atakan Çetin, “Daha az tüketerek, çevresel tesirleri minimize ederek sürdürülebilir üretim yapmanın ve bu prensiplere bağlı biçimde faaliyet gösteren tedarik ağları yaratmanın, dalın önümüzdeki 10 yıldaki dönüşümünün merkezinde yer alacak. Bu çerçevede, geri dönüştürülebilir hammaddeler kullanmaya azami ihtimam gösteriyoruz” diye konuştu.