Cihat Arslan: Hakemin değişmesi gerekiyordu

PeLe

New member
Cihat Arslan: Hakemin değişmesi gerekiyordu Kasımpaşa Teknik Yöneticisi Cihat Arslan, Recep Tayyip Erdoğan Stadı’nda oynanan müsabakanın akabinde düzenlenen basın toplantısında görüşlerini aktardı.

Müsabakanın hakemi Mete Kalkavan’ın idaresine reaksiyon gösteren tecrübeli çalıştırıcı, “Devre ortası Trabzonspor atak yaparken TFF temsilcisi bana, ‘Hocam sizde değişiklik var mı?’ dedi. Ben de ‘Biz değişiklik kullanmıyoruz lakin federasyonun hakemi değiştirmesi gerekiyor.’ dedim. Devre ortası hakemin katiyetle değişmesi gerekiyordu. Biz nasıl oyuncu değiştiriyorsak hakemler de formsuzsa, gerekiyorsa dördüncü hakem olsunlar, dördüncü hakem orta hakem olsun. Adil olması gerekenler adaletle hükmetmezse herkes için vicdani badire olur. Bu sonuca biz katlanamayız, istemeyiz. Umut’un durumu sarı, Eren’in burnu kırıldı, faul yoktu. İkili standartları kabul etmiyoruz. Herkese eşit adalet olması gerektiğine inanıyorum.” sözlerini kullandı.

Trabzonspor karşısında çeşitli münasebetlerle 6 yabancı oyuncudan faydalanamadıklarını vurgulayan Cihat Arslan, “Bazıları hasta olduğu için yoktu. Aşikâr periyot de bizimle olamayacaklar. Varga da ulusal kadrodan sakat gelmişti. Bu, alternatif gücünüzü zayıflatıyor. kimi vakit taraftarlar ‘Hocam santrfor al.’ diyor ancak elimizde Umut’tan öteki santrfor yok. Orta alanlardan ve kenar stoperlerden santrfor yaptık. Bu, Kasımpaşa’nın bütünlüğünü de bozmaz, disiplinini de bozmaz. Ekibin kazanma isteğini de bozmaz. Son anda konum verdik lakin üretme ismine biz de bir şeyler yaptık. O yüzden ekibin bütünlüğüne bakıyorum. Eksikler olabilir, alanda 11 kişi kulübemizde de kâfi oyuncu var ise asla eksik değiliz. 3 puan kaybettik lakin yolumuza devam edeceğiz.” halinde konuştu.

Mağlup olmalarına karşın müsabakada güzel çaba ettiklerini vurgulayan Arslan, şunları kaydetti:

“Trabzonspor’u 3 puan için tebrik ederim. Mazeret olarak söylemiyorum. Biz hocalar olarak tespit ve gördüğümüz şey üzerinden konuşuyoruz ki kamuoyu gerçek bilgilensin. 6 eksik vardı ancak eksiklere sığınmıyorum. Eksiksiz üzere oynadık. İki kadronun kulübe farkı ortaya çıktı. Trabzonspor’un atılım yeteneği fazlaydı. Bizim bahtımız daha azdı. Sonuç oradan kaynaklandı. Asla olmamamız gereken durumda taç attık. Kaptanımız gitmemesi gereken yere gitti. Orada top kaybı oldu ve 10 saniye daha sonra gol yedik.”

KAYNAK: AA