Dimitris Pelkas’tan İsmail Kartal kelamları

PeLe

New member
Dimitris Pelkas’tan İsmail Kartal kelamları Muhteşem Lig’e verilen ulusal arada Fenerbahçe, Antalya’da kampını geçiriyor. Sarı lacivertlilerin Yunan futbolcusu, bugün gerçekleştirilen antrenman öncesinde basın mensuplarının karşısına geçti ve soruları yanıtladı.

Öncelikle kampı kıymetlendiren Pelkas, “Burada bulunmak keyifli. Kadro arkadaşlarımızla burada birlikteiz. Güzel ve sıkı bir biçimde çalışmaya devam ediyoruz.” dedi.

FUTBOL BENİM HAYATIM

şahsi performansı ile ilgili soru üzerine Dimitris Pelkas, “Futbol bu biçimde bir şey. Her gün farklı durumlar olabiliyor. Ummadık şeylere rastlayabiliyorsunuz. Hayat üzere inişler, çıkışlar olabiliyor. Burada değerli olan istikrarda kalabilmek, bu üzere durumlarda istikrarlı olabilmek. Uygun performans gösterirken ayaklarınız havadadır, kendinizi epey düzgün hissedersiniz. İşler âlâ gitmediğinde ise hayal kırıkları yaşarsınız. Her ne olursa olsun çalışmaya devam etmemiz gerekiyor. kuvvetli bir mantalite ile bunu sürdürmeniz gerekiyor. Bana nazaran muvaffakiyete giden yol bunlardan geçiyor. Futbol ortasında sıkıntı durumlar olabiliyor. söylediğunuz üzere sakatlıklar bunlardan bir tanesi ancak ben bunu hiç bir biçimde mazeret olarak gösteremem. Çalışmaya devam edip, güzel performansımı göstermem ismine geri dönmem gerekiyor. Bunun farkındayım. Ben futbolu hayli seviyorum. Futbol benim ömrüm. Birebir biçimde kuvvetli bir biçimde devam etmem gerekiyor. Kadroma yardım etmem gerekiyor zira kadro bana her türlü takviye oluyor. Ben de takımım ve arkadaşlarım için elimden gelenin en düzgününü yapmak istiyorum.” sözlerini kullandı.

SIKI BİR HALDE ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİM

Aldığı süreyi kâfi bulup, bulmadığıyla ilgili Pelkas, “Bu mühlet kimileri için kâfi, kimileri içinse kâfi olmayabilir. Açıkçası bu tartışmanın içerisine girmek istemiyorum. Herkes ister oynamayı, herkes alanda düzgün bir performans ortaya koymak ister. kimi vakit yeterli, kimi vakit makûs performans ortaya koyarsınız. Bunun ortasındaki etkenler fazlaca fazla. Biraz evvel söylediğum üzere ben sıkı bir biçimde çalışmaya devam edeceğim. Hala ekibe yardımcı olabileceğimi, yararlı olabileceğimi çok güzel biliyorum. daha sonrasında da İlah isterse şayet grubun muhtaçlıklarını karşılamak için elimden geleni yapmaya devam edeceğim.” dedi.

HOCAMIZ İSMAİL KARTAL, NAZİK, GÜZEL VE ADİL BİR İNSAN

İsmail hoca geldikten daha sonra grup ortasında neler değişti? sorusuna Pelkas, “İyi bir kümeye sahip olduğumuzu bilhassa söz etmek istiyorum. Buradaki herkes güzel niyetli bir biçimde çalışmalarını sürdürüyor. Yeni hocamızla fazlaca uzun mühlet çalışma fırsatı bulamadık. Kendisi nazik, güzel ve adil bir insan. Rahatlıkla bunu nazaranbiliyorum. Futbolcular olarak çalışmaya ve odaklanmaya devam etmeliyiz. Hak edilen yere gelebilmek ismine, grubu hak ettiği noktaya taşımak ismine elimizden geleni yapmamız gerekiyor. Amaçlarımız var ve başarılı olmak istiyorsak bunu birlikte yapabiliriz. Çalışarak, birlik olarak, aile olarak ileriye gitmek istiyoruz.” yanıtını verdi.

TARAFTARLARIMIZ YANIMIZDA OLDUĞUNDA ÇOK DAHA GÜÇLÜYÜZ

Amaçlar ve taraftarlar içinse Pelkas, “Öncelikle taraftarla başlayayım. Onların şu anda mutsuz hissetmeleri çok olağan. Daha evvel söylediğum üzere grubu hak ettiği noktaya getirdikçe onları daha keyifli edebiliriz, göstereceğimiz olumlu performansla birlikte onlara umut verebiliriz. Biz onların güçlerini her vakit hissettik. Onlar bizim yanımızda olduklarında biz hayli kuvvetliyüz. Bize epeyce büyük güç ve motivasyon katıyorlar. Amaçlarımız hala devam ediyor. Lig de tıpkı biçimde hala bitmedi, oynanacak 15 maç var. Kupa amacımız var; Medipol Başakşehir maçında daha sonra Kayserispor’la oynayacağız. Konferans Ligi’nde oynayacağımız maçlar var. Bunlar bizim amaçlarımız lakin maç maç bakmak zorundayız. Her maçı geldiğinde kıymetlendirmeli, ona göre odaklanarak maça çıkmalıyız. ötürüsıyla şimdiden bir şey söylemek yanlışsız değil. Her maçın havası, kıssası farklı. İnanıyorum ki, bana nazaran en düzgün yol maç maç odaklanarak devam etmek olacaktır.” ifadelerini kullandı.