Dönem sonu ayrılacak mı? Ömer Erdoğan deklare etti

PeLe

New member
Dönem sonu ayrılacak mı? Ömer Erdoğan deklare etti Spor Toto Harika Lig’in 34. haftasında Başakşehir deplasmanında 3-0 mağlup olan Hatayspor’da Teknik Yönetici Ömer Erdoğan maçın akabinde konuştu.

Başakşehir’i tebrik ederek kelamlarına başlayan Erdoğan, “İyi bir rakiple oynadık. Ligde bilhassa topa sahip olan, set atağında başarılı olan, orta alanda hareketli olan, kenar oyuncularını birebir bırakan ve tesirli hamle varyasyonları olan bir rakiple oynadık. Bu oyunu bekliyorduk. Biz de 60-65 dakika düzgün savunduk fakat maalesef yediğimiz golden daha sonra çözüldük. Bu bir mazeret görünmesin ancak olağan ki Ramazan Ayı’ndayız ve kadroda oruç tutan oyuncu sayımızın yüksek olması, ister istemez oyunu etkiliyor. Bilimsel olarak da bunun tahlillerini yaptığımızda, daha kuvvetli olan, ayakta kalan oyuncuların düşüşünü görüyoruz. Allah kabul etsin oruçlarını. Bu taraftan bakınca da bizi etkilediğini görüyoruz. Oyuncularımız son dönemde fizikî olarak kuvvetli duruma gelirlerse, toplayabileceğimiz puanlarla en düzgün noktaya gelmek istiyoruz. Afrika Kupası’nda dalgalı bir döneme girdik, tam toparladık ve kendimizi buluyorduk, Ramazan Ayı’nın başlamasıyla oyuncuların performansında düşüş olunca, bu biçimde bir tabloyla karşı karşıya geldik. Kalan 4 maçta en âlâ biçimde tamamlamak istiyoruz” dedi.

Kalan 4 haftada en âlâ performansı sergilemek istediklerini de söyleyen Erdoğan, “Bugün kazanmamız durumunda, Başakşehir’le puan farkını azaltıp önümüzdeki maçlarda fırsat yakalama bahtımız olacaktı. Önümüzdeki 4 maçın 3’ü alanımızda olacak. Amaçlarımızın içinde birinci 10 olarak hesaplıyorduk. Önümüzde 12 puan var ve hepsine talibiz. Bir an evvel eski gücümüze dönmemiz gerekiyor bu puanları alabilmemiz için” diye konuştu.

“Ayrılma üzere bir fikrim yok”

Geride kalan 2 döneme bakıldığında Hatayspor’un başarılı bir grafik çizdiğini söyleyen Ömer Erdoğan, “Şu andaki durum başarılı. Bütçe manasında baktığımızda ve transfer siyasetimize baktığımızda, oyuncu geliştirebileceğimiz, oyun anlayışımıza uygun olan futbolcuları alıyoruz. Geçen sene Boupendza’nın satışıyla kulübümüz de rahatladı. Bu para bütçeye dahil olmasaydı tahminen ödemelerde büyük problem yaşardık bu döviz kuruyla. Dönem başında 15 oyuncu ayrıldı ve Türkiye’den de dahil olmak üzere karma oyuncular ortamıza dahil oldu. Uygun başladık döneme ve beklentiler epey büyüdü. Ben bu biçimdelarda baskıyı azaltmak için, tahminen de geleceği hissettiğim için frenlemeye çalıştım. Beklentileri yükseğe çektiğimizde insanları hayal kırıklığına uğratabilirdik. Biraz düşüş yaşayınca oyuncularda özgüven kaybı oluyor. Bizim takımımızda bugün eksiklere baktığınızda, Traore, Burak, Kamil Ahmet üzere birinci 11 oyuncularımız yoktu. Şu anda 20 şahısla idmana çıkıyoruz. Bu 20 bireyden 4, 5 oyuncu azalınca sorun oluyor” tabirlerini kullandı.

Erdoğan, son olarak dönem sonunda kadrodan ayrılıp ayrılmayacağına ait soruya “Gelecek dönem benim mukavelem devam ediyor ve inşallah devam edeceğim. Ayrılma üzere bir niyetim yok” cevabını verdi.