Donald Trump: ABD, tarihinin en tehlikeli devrinde

Muhabir

New member
ABD eski Lideri Donald Trump, her yıl düzenlenen Heritage Foundation etkinliğinde açıklamalarda bulundu.

Donald Trump, mevcut Amerikan hükümetinin dünyada hürmet görmediğini belirterek, ABD’nin ‘tarihin en tehlikeli anında’ olduğunu söylemiş oldu.

Trump, Joe Biden idaresini eleştirerek, “Bana nazaran şu anda ülkemiz, tarihinin en tehlikeli devrini yaşıyor. Dünyamız daha evvel hiç bu kadar tehlikede olmamıştı” açıklamasında bulundu.

‘BAŞKAN OLSAYDIM RUSYA UKRAYNA’YI İŞGAL EDEMEZDİ’

Donald Trump, global arenadaki çağdaş ve kuvvetli silahların ehemmiyetine değinerek “Silahlar artık daha evvel görülmemiş bir düzeyde. Bizde var, diğerlerinde da var. Lakin daha evvel bu biçimdesi şimdiye kadar yoktu” dedi.

Trump, Rusya-Ukrayna savaşına atıfta bulunarak, “Bugün Lider olsaydım, Rusya Ukrayna’yı işgal edemezdi” ifadesini kullandı.

‘KİMSE ABD’DEN HÜRMET DUYMUYOR VE KORKMUYOR’

Donald Trump, global güçlerin ABD’ye karşı tavrına değinerek, “Çin artık bize hürmet duymuyor, İran artık bizden korkmuyor. Rusya, Ukrayna’yı işgal ederek, mevcut ABD idaresinin ne kadar zayıf ve çaresiz göründüğünü gösterdi” dedi.

‘NÜKLEER SİLAHLARIN KULLANIMI FELAKET OLUR’

Trump ayrıyeten, nükleer silahların kullanılma ihtimalinin vahim olduğunu belirterek, “Şimdi ‘nükleer’ sözü ortalıkta dolanıyor. Bunu yapamazsınız. Ortaya söylenecek bir söz değil. Hiç konuşulmadı. Kimse bunu konuşmak istemedi. Nükleer silahların kullanmasının lisana getirilmesi bir felaket” diye konuştu.