Ece Erken’den Sabah muharriri Cankurt’a reaksiyon: Evvel Allah’a daha sonra yargıya hesap versin

Morgoth

New member
Ece Erken, eşi Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun öldürülmesine ait dava sürerken, Hayrettin Çakır ile yakınlaştıklarını öne süren Sabah gazetesi eki Günaydın’ın muharriri Bülent Cankurt’a reaksiyon gösterdi. Toplumsal medya hesabından bir açıklama yayınlayan Erken, “Kafamda ruhumda beynimde yalnızca eşimin davası varken bana bu açıklamayı yapan, yazan, yazdıran kim var ise evvel Allah’a daha sonra yargıya hesap versin” dedi.

İktidara yakınlığıyla bilinen Sabah gazetesinin magazin eki Günaydın’ın müellifi Bülent Cankurt son yazısında, “Ece Erken ile Hayrettin Çakır’ın içindeki yakınlaşma şu anda ne seviyede bilmiyorum ancak yakında öğreniriz” sözlerini kullandı.

Ece Erken de toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Daha dün eşimin davasının birinci günüydü. Katillerle birebir ortamda bulundum. Dinlediklerime ne ruhum ne aklım ne de kalbim dayanabildi. Bugün sabah kalkıyorum aile dostum dediğim ve çocuklarıyla yakınen görüştüğüm abim dediğim Hayrettin ağabeyimle Bülent Cankurt isimli bir muhabir haberimi yazıyor. Hem ağabeyimle yazıyor birebir vakitte yakın arkadaşımla takipleşme niçinini yazıyor. Başımda, ruhumda, beynimde yalnızca eşimin davası varken bana bu açıklamayı yapan yazan yazdıran kim var ise evvel Allah’a daha sonra yargıya hesap versin” yazdı.

.