Fatih Terim: Yarın da bir transferimiz olabilir

PeLe

New member
Fatih Terim: Yarın da bir transferimiz olabilir Galatasaray Teknik Yöneticisi Fatih Terim, UEFA Şampiyonlar Ligi 2. eleme tipi rövanşında PSV’ye 2-1 yenildikleri gayret daha sonrası açıklamalarda bulundu.

“Tabii ki sonuç olarak kazanmak isteriz, hatta mümkünse farklı kazanmak isteriz ancak kimi vakit de gerçekleri kabul etmek gerekir.” diyen Fatih Terim, “Bizden güzel kadrolar, hem birinci maçta hem burada. Maçın birinci 30-35 dakikasından fazlaca mutluyum. Yüksek tempoluyduk, baskı denedik. Bir şeyde daha başarılıydık. Çalışarak bertaraf etmemiz lazım. Hiç durum vermeden gol yedik.” dedi.

Terim, “Her maç bizim için bilhassa 7 Eylül’e kadar hem kimi oyuncular için karar vereceğimiz vakit dilimi, birebir vakitte yeni arkadaşlarımızın adaptasyonuyla güzel futbol oynayan kadro haline geleceğimizi düşünüyorum.” biçiminde konuştu.

PSV karşısında Galatasaray’ın tek golünü kaydeden Diagne hakkında konuşan Tecrübeli teknik adam, “Zaman ortasında Diagne ortasındaki sonucumızı da söyleyeceğiz. O da bizimle birlikte, oyuncumuz şu anda. Herkesten yaralanmaya çalışıyoruz. 7 Eylül’e kadar daha hayli vakit var, ayrılıklar ve birleşmeler olacak.” sözlerini kullandı.

UEFA Avrupa Ligi 3. Eleme Tipi’ndeki St. Johnstone eşleşmesini de kıymetlendiren Terim, “St. Johnstone maçı biraz değişik olacak diye düşünüyorum, yarına kadar listeyi vermek zorundayız, bu akşam maç oynadık.” dedi.

“7 Eylül’e dek neler olacağını bakılırsaceğiz”

“Her maç, başımızdaki kadroyla ilgili kesinlikle ki bir şeyler veriyor bize. 7 Eylül’e dek neler olacağını goreceğiz. Ayrılıklar da birliktelikler de doğaldır. Bunlar büyük bir kulübe yakışır biçimde olmalıdır.”

“Gelen oyuncularımızı, St. Johnstone maçının listesine yazacağım”

“Gelen oyuncularımızı, St. Johnstone maçının listesine yazacağım. Son 24 saate kadar iki oyuncu daha kullanma hakkımız var, onu da kullanacağız tahminen. Birtakım oyuncularımızın ne kadar idman yapıp yapmadığını görüyoruz fakat ne olursa olsun yazacağım.”

“Yarın da bir transferimiz olabilir”

“Yarın da bir transferimiz olabilir. “Bir isim belirtmek için söylemedim, tam aksine yeni bir yola çıktığımızı ve her günün bir transfere açık olduğunu söylemiş oldum. Aşağı üst 10-15 kişi eksildik, aldık, daha da vereceğiz. O manada söylemiş oldum. Berkan Kutlu, beğendiğim bir oyuncu. Olabilir, diğer oyuncu da olabilir.”

“Ömer, yuhalanmayı hak etmedi”

“Taraftar herbiçimde Ömer’e reaksiyon gösterdi lakin Ömer berbat bir şey yapmıyor. Onlar bizim oyuncularımız, olağan ki yanlarında olacağım. Herbiçimde herkes Aytaç’ın atmasını istedi. Atsaydı Aytaç. Ömer’in vurduğu gol olsaydı, reaksiyon gösterilir miydi? Ömer, yuhalanmayı hak etmedi. Yanındayım.”