Fatih Terim: Yeni bir Galatasaray fikri beni fazlaca heyecanlandırıyor

PeLe

New member
Fatih Terim: Yeni bir Galatasaray fikri beni fazlaca heyecanlandırıyor Galatasaray Teknik Yöneticisi Fatih Terim, UEFA Avrupa Ligi E Kümesi’nde yarın konuk olacakları Fransa temsilcisi Olimpik Marsilya’nın kuvvetli bir rakip olduğunu belirtti.

Terim karşılaşmanın oynanacağı Velodrome Stadı’nda düzenlediği basın toplantısında, açıklamalarda bulundu.

Marsilya’nın âlâ bir kadro olduğunu lakin ligdeki son iki maçında istediği neticeyi alamadığını lisana getiren Terim, “Rakibe hürmet duyuyoruz. Âlâ bir grupla oynayacağımızı rahat rahat söyleyebiliriz” diye konuştu.

‘BEN HİSLERİYLE YAŞAYAN BİR İNSANIM’

Terim, Göztepe maçı daha sonrasında düzenlenen basın toplantısında sorulara duygusal karşılıklar verdiğinin hatırlatılması üzerine, kelamlarını şu biçimde sürdürdü:

“Ben hisleriyle yaşayan bir beşerim. Olumlu, olumsuz tüm hisleri, sevdiklerimle, çalıştığım şahıslarla, mesai arkadaşlarımla ve taraftarla paylaşan, onunla büyüyen bir beşerim. Burada gözümü açtım, burada kazandım, burada kaybettim. hayatımdaki tüm hislerimi neredeyse Galatasaray’da tattım. Açıkçası diğer bir yer de pek olmadı. tıpkı vakitte alışılmış Galatasaray için vazgeçtiklerim için pişmanlık duymadım. O niçinle Galatasaray ile münasebetim üzerine konuşulduğunda ve soru sorulduğunda duygusal ruh haline bürünüyorum. 68 yıllık ömrümün neredeyse yarısını Galatasaray’a verdim. Bu yarım asrı karar alarak geçirdim.”

“Bir karar alırken üzerinde hayli düşünürüm” diyen Fatih Terim “Sizden memnunluk beklentisi olan beşerler var. Üzerimdeki sorumluluğu bilerek, onları üzmemek için hareket ederim. Sonunda olumlu yahut olumsuz her şeye hazırlıklı olmanız gerekiyor. Bugün 1998, 2000 ve 2002 doğumlu futbolcularla yeni bir Galatasaray fikri beni fazlaca heyecanlandırıyor. Onları anlayabildiğimi, tıpkı frekansı yakalayabildiğimi, ortak fikirlerde olduğumuz görmek açıkçası beni motive ediyor” tabirlerini kullandı.

‘GALATASARAY’IN KENDİ BEDELLERİNE BAĞLI KALMASI LAZIM’

Son vakit içinderdaki gidişatın kendisine farklı şeyler düşündürdüğünü lakin bunun yeni kuşağın gelişimi ve büyük kararların alınmasıyla ilgili olmadığını lisana getiren Fatih Terim, “Eğer o denli anlaşılıyorsa o denli olmadığını söylüyorum. Galatasaray’ın kendi bedellerine bağlı kalması ve tüm bireylerin nereden olursa olsunlar tıpkı sevgiyle Galatasaray’a yaklaşması lazım. Benim Galatasaray’da 50 yıldır gördüğüm ve anlatmak istediğim budur” diye konuştu.

Marsilya forvet çizgisinin Dimitri Payet ile yeteri kadar tehlikeli olduğunu aktaran Terim, Fransız takımında forma giyen ulusal futbolcu Cengiz Ünder’e övgüde bulundu.

Cengiz Ünder’in A Ulusal Kadro’da birinci kere kendi devrinde forma giydiğini hatırlatan Terim, “O, tehlikeli ve değerli bir oyuncu. Dikkat etmemiz gerekecek açıkçası. Onunla da gurur duyuyorum” dedi. (MARSİLYA/AA)