Hamamcıoğlu: Torrent’le çalışmayacağız demedim

PeLe

New member
Hamamcıoğlu: Torrent’le çalışmayacağız demedim Galatasaray’da 30 Nisan’da yapılacak başkanlık seçimleri öncesi adaylardan Eşref Hamamcıoğlu, Habertürk TV’de açıklamalarda bulundu.

İşte Hamamcıoğlu’nun açıklamalarından satırbaşları…

‘İBRASIZLIKTAN DERS ÇIKARILMALI’

Burak Elmas’ın ibra edilmemesini nasıl değerlendiriyorsunuz?

Buradan ders çıkarmak lazım. Benim çıkardığım sonuç şu; sizi seçen genel şurayla tartışmayacaksınız ve karşıt düşmeyeceksiniz. Şayet hengame etmeye başlarsınız Galatasaray genel heyetinin yansısı bu türlü oluyor. Güzel bir şey mi değil. Genel konseyi uygun okuyup ayrışma olarak görmemek lazım. birlikte hareket etmeliyiz.

‘ARTIK PEMBE HAYALLER GEÇTİ’

Bölünmüşlüğü nasıl çözeceksiniz?

Burada şayet olmazsa olmazımız şeffaflık ve bağlantı. Şeffaf olmadığınız vakit, karşıya itimat vermediğiniz vakit insanları bir ortaya getiremiyorsunuz. Bunu sağlamak lazım. Taraftarımız da dahil. Öncelikler farklı olabilir lakin taraftarlarımız da genel konsey üyelerimiz de anlamalı ki engebeli bir yoldayız. Artık pembe hayaller vakti geçti. Galatasaray kuruluş bedellerinden aldığı yarışmacı ve rekabetçi ruhunu hiç bir vakit kaybetmemeli.

‘ÇOK GÜÇLÜ SPONSORLARIMIZ VAR’

Riva, Florya, Kemerburgaz… Evvelki idareler periyodunda önemli evreler kaydedildi. Bunlara devam etmemiz lazım. En kıymetli reçete burası. Bugün kim gelirse gelsin 250 milyon dolar’dan fazla borç var, taşıma suyla ödenmez. Galatasaray’ı yine mali bağımsız yapıya kavuşturmalıyız.

Çok kuvvetli sponsorlarımız var bizim. Burada sayı söylem etmiyorum. Uzun yıllardır iş dünyasında olan insanlarız. Bunları aktive edeceğiz.

‘TORRENT’LE ÇALIŞMAYACAĞIM DEMEDİM’

Ben Torrent’le çalışmayacağız demedim, yalnızca şunu söylemiş oldum; antrenör seçiminde şahsen bulunmam, vizyon bakımından idaredeki arkadaşlarımla profesyonel grubun verdiği doneleri değerlendireceğiz. İkincisi Torrent Galatasaray’ın kontratlı teknik yöneticisidir. Ne Galatasaray’ın ne de Torrent’in imajına ziyan verecek bir şey yapmayız. Bundan Sayın Torrent ve grubu dahil herkes emin olmalı. Mukaveleyi görmedik, iptal kaideleri nedir, Torrent’in vereceği rapor nedir… Orta ve uzun vadeli planlarımızda yok dedik, bunun da ardındayım.

‘KİMSE HAK YEMEYE KALKIŞMASIN’

Federasyonla nasıl bağ içerisinde olacaksınız?

Federasyonda seçim olacak. Seçimde etkin rol almak için pek vaktimiz olmayacak. Biz seçilirsek bir kez herkesle barışık olacağız. Bu barışıklıktan kimsenin yürek bulup Galatasaray’ın hakkını yemeye kalkışmaması lazım. Hem Galatasaray’ın menfaatlerini tıpkı vakitte Türk futbolunun menfaatlerini düşüneceğiz. Galatasaray’ın federasyonlardaki gücü, sizin oraya vereceğiniz katkıyla hayli alakalıdır. Bariz haksızlığa uğrarsak denetimli olarak, Galatasaray’a yakışır biçimde reaksiyonumuz olacaktır.

‘DOSTANE ALAKA ZİYAN VERMEZ’

(Fenerbahçe ile ilişkiler) Bütün paydaşlarla birebir masadayız. Dostça münasebet kimseye ziyan vermez. Bu konularda istismar kelam konusu değil. Birebir çorbadan içmek zorunda olan kulüpleriz. Bu enkazı daima bir arada kaldırmamız gerekir. Sinerji yaratmazsak çözemeyiz bu durum