Hamann: Ronaldo’nun Fas’ı tebrik edecek onuru bile yoktu

PeLe

New member
Hamann: Ronaldo’nun Fas’ı tebrik edecek onuru bile yoktu Katar’da düzenlenen FIFA 2022 Dünya Kupası’nda favorileri içinde yer alan lakin çeyrek finalde Fas’a 1-0 yenilerek turnuvaya veda eden Portekiz’in yıldız futbolcusu Cristiano Ronaldo’ya Alman eski futbolcu Dietmar Hamann’dan tenkit geldi.

Ronaldo’nun Fas maçının akabinde kimselerle konuşmadan direkt soyunma odasına gitmesine reaksiyon gösteren Hamann, “Bir hafta kadar evvel sahayı terk eden ve en büyük yıldızlardan biri olan Ronaldo’nun tarihi bir zafere imza atan Fas’ı tebrik edecek onuru bile yoktu” tabirlerini kullandı.

Kariyerindeki son Dünya Kupası çeyrek finalde veda eden 37 yaşındaki yıldız oyuncu maçın akabinde Instagram hesabından yaptığı açıklamada, “Portekiz ile bir Dünya Kupası kazanmak mesleğimin en büyük ve en tutkulu hayaliydi. her neyse ki Portekiz de dahil olmak üzere milletlerarası alanda biroldukça kupa kazandım. Ülkemizin ismini dünyanın doruğuna yazdırmak en büyük hayalimdi. Bunun için savaştım. Bu düş için epey uğraş ettim” demişti. (HABER MERKEZİ)