Hayvan sevgisi sanatla birleşti, teşebbüs fikri oldu

Mezopotamya

New member
Handan Sema CEYLAN

Hayvan sevgisi ve sanat aşkı birleşti, Çıkrıkçıoğlu Grubu’na bağlı Metalsac AŞ’nin Genel Müdür Yardımcısı ve gayrimenkul yatırım şirketlerinde (AVM) idare heyeti üyesi Müge Çıkrıkçıoğlu’na teşebbüs fikri oldu.

“Hukukçuyum” diye kelama başlıyor Çıkrıkçıoğlu, “Robert Koleji’ni bitirdikten daha sonra Koç Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldum. City University London’da LL.M. programını tamamladım. Ülkeye döndüm ve bir avukatlık firmasında 4 yıl çalıştım. çabucak sonrasında aile şirketimde gayrimenkul yatırım yöneticisi oldum. Çocukluğumdan beri uygun bir hayvan severim, içimdeki sanat tutkusunu da keşfettim” diyor. Hukukçu olarak bir şirkette çalışırken fotoğraf yapan bir iş arkadaşının kendisine ilham olduğunu anlatan Çıkrıkçıoğlu, şunları söylüyor; “beraber fotoğraf yapacaktık ancak, o 3 ay yurtdışına gidince, malzemelerimi aldım, kendim fotoğraf yapmaya karar verdim.”

birinci vakit içinderda zürafa ve egzotik hayvanları resmettiğini anlatıyor Çıkrıkçıoğlu ve “Arkadaşlarım, etrafım yaptığım işleri fazlaca sevdi. Almak istediler. Hatta ‘benim kedimi de çizer misin, köpeğimi yapar mısın’ dediler. bu biçimdece bir Instagram adresi açmak ve internet sitesi kurmak istedim. ArtMuguet bu biçimdece doğmuş oldu” diyor.

Müge Çıkrıkçıoğlu, akrilik boyalarla yaptığı hayvan portrelerini geliştirdiğini, artık gelen fotoğraflara bakılırsa siparişler yaptığını söylüyor.

İkinci, üçüncü nesil hayallerinin peşine düşmeli

Hukukçu kimliğinin yalnızca iş ömründe değil, teşebbüsünde de tesirli olduğunu kaydediyor Müge Çıkrıkçıoğlu… “ArtMuguet yaptığım işler içinde tahminen de en küçük olanıydı. Lakin düzgün olmalıydı. Evvel markamı tescil ettirdim. daha sonra avukat olduğum için şahıs şirketi kuramadım. Artmuguet Sanat ve Dekorasyon Ticaret AŞ’yi bu biçimdece kurmuş oldum. En kıymetlisi sermayesi büsbütün benim birikimlerimden oluştu” diyerek, şunları söylüyor: “Aslında erkek hükümran gayrimenkul bölümüyle, Instagram üzerinden iş yapmak iki farklı uç. Bu uçlar içinde hukukçu kimliğim ve 50 yıl evvel kurulmuş büyük aile şirketimin yanında kendi mütevazı teşebbüsüm de farklı noktalarda. İş insanı kimliğimle anılmak isterim. Üretmeyi seviyorum. ArtMuguet benim için iş dünyasıyla hayvan sevgisi ve sanatın köprüsü. Artık tüm bu işler içinde özgürlüğü yakalamak için soyut çalışmalar da yapmaya başladım.”

Çıkrıkçıoğlu, Türkiye’nin büyük işletmelerindeki ikinci ve üçüncü kuşağa da kendi hayallerinin peşine düşmeleri temennisinde bulunuyor. Çıkrıkçıoğlu, önümüzdeki aylarda bir de stant açacak.