Henry Onyekuru: Jorge Jesus beni istedi

PeLe

New member
Henry Onyekuru: Jorge Jesus beni istedi Yaz transfer periyodunda 3 büyüklerle ismi anılan hatta Galatasaray’a döndü dönecek denirken büyük bir sürprize imza atarak Adana Demirspor’a kiralık olarak giden Henry Onyekuru, Antalya kampında açıklamalarda bulundu. Güney grubunun tepe çabasına 4 gol, 2 asistle katkı sağlayan Nijeryalı kanat oyuncusu, dönemin geride kalan kısmının kendisi için harika geçtiğini belirterek şunları söylemiş oldu:

BELHANDA BAŞIMI KOPARTIRDI!

– Sanırım yanlış hatırlamıyorsam Belhanda, “Adana Demirspor’a gelmezsen senin kafanı koparırım” üzere bir şey söylemişti (gülerek). Tabii ki bu bir latifeydi. Onunla geçmişten gelen bir arkadaşlığımız var. Beni yanına epeyce istemişti.

– Ligde üst sıralarda uğraş ediyoruz ve bunu devam ettirmek istiyoruz. Montella üzere bir hocayla çalışmak büyük bir artı. Bana bir epeyce tavsiyede bulunuyor.

– Daha evvel G.Saray’da oynadım. Bundan daha sonra F.Bahçe ya da Beşiktaş’ta forma giyer miyim, açıkçası bunu bilmiyorum. Bu şahsi bir karar.

‘F.BAHÇELİLER CANIMI ACITTI, BEN DE ONLARI KIZDIRDIM

– (F.Bahçe maçında tribünlere yaptığı ‘ağlama’ hareketi ve toplumsal medyada paylaştığı ‘4 yıldız’ göndermesi hakkında…) Maçlarda kimi vakit bu biçimde anlar yaşanıyor. Beni acıttıkları için ben de o denli bir tepki gösterdim. Zira 4 yıldız hadisesinin onları kızdıracağını biliyordum.

– Fenerbahçe’nin teknik yöneticisi Jorge Jesus nitekim çok yeterli bir hoca. Ben Anderlecht’teyken kendisi Lizbon’daydı ve beni grubuna aldırmak istediğini hatırlıyorum. Belirttiğim üzere epey başarılı ve kıymetli bir isim.

– Katar’da devam eden Dünya Kupası’nı kimin kazanıp kazanmayacağını iddia etmek epey sıkıntı. Benim ülkem gitmediği için birini desteklediğimi söyleyemem. Lakin umarım Fas kazanır.

KAYNAK: SABAH