Huawei’nin işletim sistemi HarmonyOS için tarih aşikâr oldu

Undertaker

New member
Çince ismi Hongmeng olan HarmonyOS, çeşitli aygıtlar ve sahneler için tasarlanan açık kaynak kodlu bir işletim sistemi. birinci vakit içinderda Ağustos 2019’da giyilebilir aygıtlar ve tabletlerin de ortalarında bulunduğu objelerin interneti aygıtlarında kullanılmaya başlanmıştı.

Huawei, HarmonyOS yüklü aygıt sayısının 2021 sonuna kadar 300 milyona ulaşmasını, bunların 200 milyondan fazlasının Huawei aygıtı olmasını bekliyor.

Huawei Yapay Zeka ve Akıllı Her Sahne İş Departmanı Lider Yardımcısı Yang Haisong, Shenzhen merkezli şirketin yeni işletim sisteminin müşterilere yeni hizmetler sunmak emeliyle kullanılabilmesi için uygulama ve donanım geliştiricileriyle işbirliği yapacağını söylemiş oldu.

Analistler, HarmonyOS’u Google’ın Android ve Apple’ın iOS işletim sistemlerine bir alternatif olarak görüyor.

Çin’de mesken aletleri, spor ve sıhhat, seyahat, cümbüş ve eğitimin de ortalarında bulunduğu biroldukça bölüm, HarmonyOS’un lansmanını memnuniyetle karşıladı.

Çin’in önde gelen mesken aletleri üreticisi Midea Group, Mayıs ayında yaptığı bir açıklamada yıl sonuna kadar HarmonyOS ile çalışan 200 kadar yeni eseri pazara süreceğini bildirmişti.

KAYNAK: HABER7