İmtihanda tıpkı cevapları veren ikizler davayı kazandı: Birebir düşünüyorlar

Morgoth

New member
Güney Carolina’daki Güney Karolina Tıp Üniversitesi’nin öğrencisi olan tek yumurta ikizleri Kayla ve Kellie Bingham, kopya çektiklerini argüman eden üniversite idaresine hakaret davası açtı.

Jüri, tek yumurta ikizi olan Kayla ve Kellie’nin “genetik olarak tıpkı biçimde davranmaya yatkın olduklarına” karar verdi. Davayı kazanan ikizlere, 1,5 milyon dolar tazminat ödenecek.

New York Post’un aktardığına gore, Kayla ve Kellie Bingham, 2016 yılında girdikleri bir imtihanda kopya çekmekle suçlandı. İkizler, tezden bir yıl daha sonra üniversiteye hakaret davası açtı.

Kellie, ikiziyle başka masada olduklarını ve ortalarında bir buçuk metre uzaklık olduğunu, ayrıyeten imtihanda kullandıkları monitörlerin birbirlerini görmelerini engellediğini söylemiş oldu.

Sınavdan iki hafta daha sonra okul yetkilileri ikizleri kopya çekmekle suçladı.

Okulun onur konseyinin karşısına çıkmak zorunda kalan Kayla, “Başımıza bu biçimde bir şeyin geldiğine inanamadım ve epey ağladım. Yapmadığın bir şeyle suçlanınca hislerini denetim edemiyorsun” dedi.

İkizlere, uzaktan izleyen bir profesörün kopya çektiklerinden şüphelendiği ve bir gözetmene gidip “onlara dikkat etmesini” söylemiş olduği bilgisi verildi.

Kellie konseye, kendisinin ve kız kardeşinin birinci sınıftan beri çarpıcı derecede misal akademik notlar aldıklarını ve SAT (üniversiteye giriş) puanlarının tıpkı olduğunu söylemiş oldu.

Söylentilerin okulda yayılmasından rahatsız olan ikizler, kısımlarını bırakarak hukuk kısmına girdi. (KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)