ING Türkiye’ye üst seviye atama

Mezopotamya

New member
ING Türkiye’de Teknoloji Genel Müdür Yardımcılığı (CIO) ve İcra Şurası Üyeliği vazifesine, son olarak ING Bulut Teknolojileri Küresel Yöneticisi olarak bakılırsav yapan Wouter Meijs atandı. ING’de teknoloji alanında birfazlaca kıymetli misyonda yer alan Meijs’in, BDDK süreçlerinin tamamlanmasını takiben 1 Ocak 2022 tarihinde yeni nazaranvine başlaması planlanıyor.

ING’de küresel seviyede çeşitli rollerde tecrübesi bulunan bir ismin ING Türkiye’de kritik bir nazaranve atanmasından dolayı keyifli olduklarını belirten ING Türkiye Genel Müdürü Alper Gökgöz, “Teknoloji departmanlarının dönüşümünde değerli başarılara imza atan Meijs’in, Türkiye’nin önder dijital kurumu olma amacımız doğrultusunda değerli katkı sağlayacağına ve Türkiye’deki teknoloji takımlarımıza ilham verici bir liderlik yapacağına inancımız tam. Meijs, ING Türkiye’nin dijital ve teknolojik yetkinliklerini ING Grubu’ndaki başka ülkelere ihraç etmemize katkı sağlayacaktır.” sözlerini kullandı.

ING Türkiye grubuna katıldığı için memnun olduğunu belirten Wouter Meijs, “ING Türkiye’nin müşterilere sunduğu dijital tecrübenin çok etkileyici olduğunu düşünüyorum. Bu manada dünya standartlarında bir dijital tecrübe sunma yolunda alanında ehil ve donanımlı teknoloji takımlarıyla birlikte çalışmayı heyecanla bekliyorum.” diye konuştu.

Lisans ve yüksek lisans eğitimini Hollanda’da tamamlayan ve 2006 yılında ING Yetenek Programı ile ING’ye katılan Meijs’in, birfazlaca farklı kritik bakılırsavle birlikte DevOps Hizmet Dağıtım Merkezi, Avustralya ING Direct Uygulama Geliştirme İşlevi ve ING Küresel Bulut Teknolojileri Yönetimi’nde üst seviye yöneticilik bakılırsavlerinde bulunduğu bildirildi.