Instagram hesap silme! AKTÜEL 2022 Instagram hesap silme, dondurma ve kapatma rehberi

Undertaker

New member
Dünya çapında 1 milyarın üzerinden kullanıcıya sahip olan toplumsal medya platformu Instagram üzerinde her gün binlerce kişi yeni hesap açarken yüzlercesi de aktüel hesaplarını siliyor. Hatta birtakım kullanıcılar ise silmek yerine ondan sonrasındasında bir daha kullanabilmek ismine süreksiz olarak kapatıyor yahut donduruyor.

7’den 70′ tüm kullanıcılara hitap eden Instagram’da hesap kapatma, süreksiz olarak hesap kapatma yahut dondurma süreçleri her kullanıcı tarafınca bilinmiyor. Bizde sizler için bu mevzuyu fotoğraflarla adım adım nasıl yapacağını anlattık.

INSTAGRAM HESAP SİLME

Instagram hesabınızı silmek
istiyorsanız aşağıdaki adımları sırası ile takip ediniz;

INSTAGRAM HESABINIZI SİLMEK YAHUT KAPATMAK İÇİN TIKLAYINIZ…

– Instagram hesabınızı silmek için evvela üstteki linke tıklayın.

– Hesabınıza kullanıcı isminiz ve şifreniz ile giriş yapın.

– Hesabınızı niye siliyorsunuz sorusunun karşısında yer alan kutucuklarda ki yanıtlardan birini seçin.

“ Devam etmek için lütfen şifreni tekrar gir” kutucuğuna şifrenizi girin

– Çabucak alt kısımda yer alan “ Hesabı kalıcı olarak sil” butonuna tıklayın. Hesabınız kalıcı olarak silinecektir

INSTAGRAM HESAP DONDURMA YAHUT SÜREKSİZ OLARAK KAPATMA!

Instagram hesabınızı kalıcı olarak kapatmadan evvel Instagram hesap dondurma yahut geçici olarak kapatma seçeneğini de kullanabilirsiniz. Bu sayede karar değiştirmeniz halinde kendinize bir talih daha tanımış olursunuz.

Instagram hesabınızı süreksiz olarak kapattığınızda hesabınızdaki tüm paylaşımlar, beğeniler, yorumlar silinmez ve durur. Bu mühlet zarfında hesabınıza kimse ulaşamaz, kimse fotoğraflarınızı yahut paylaşımlarınızı bakılırsamez ve yorum, beğeni atamaz. Bu sürecin kalıcı hesap silmeye kıyasla tek farkı ise kullanıcı isminiz ve şifrenizle hesabınıza bir daha giriş yaptığınızda hesabınız faal hale gelir.

Peki Instagram hesabı kalıcı olarak nasıl kapatılır? Gelin adım adım anlatalım;

INSTAGRAM HESABINIZI SÜREKSİZ OLARAK KAPATMAK İÇİN TIKLAYIN…

– Instagram hesabınızı süreksiz olarak kapatmak için üstteki linke tıklayın.

– Karşınıza çıkan sayfada “ Hesabı niye kapatıyorsunuz?” sorusuna karşısında yer alan kutucuktan bir karşılık seçin

– daha sonrasında “ Devam etmek için lütfen şifreni yine gir” seçeneğinin karşında yer kutucuğa şifrenizi yazın.

– Ardından çabucak altında yer alan “ Hesabı Süreksiz Olarak Kapat” butonuna tıklayın. Hesabınız süreksiz olarak kapatılacaktır.

bir daha belirttiğimiz üzere Instagram hesabınızı kalıcı olarak sikmedilk evvel hesabınızı süreksiz olarak kapatma seçeneğini kullanın. Şayet pişman olursanız hesabınızı faal etmek için hesaba bir daha giriş yapmanız kâfi olacaktır.