Islah Komiseri Monni: “Eski belediye başkanı Massa’nın sözleri endişe verici, Bakanın mevcudiyetinden memnun, ancak hız gerekiyor”

Undertaker

New member
“Mevcut olduğu için teşekkür ettiğim Bakan Pichetto Fratin’in, Massa-Carrara’nın SIN-SIR’ına ve faaliyetlere yönelik müdahaleleri sürdürme görevini Islahtan Sorumlu Tek Komiserin yapısına devretme iradesini memnuniyetle karşılıyorum. “KEU” içeren geri dönüştürülmüş malzemenin kullanımına bağlı. Bakan bunu yaparken, Toskana Bölgesi olarak bir süredir yaptığımız ve daha fazla bekleyemeyecekleri talebini nihayet takip edecek.

“Bilindiği üzere, “KEU” cephesinde, Çevre Bakanlığı’ndan 14 Aralık 2021’den itibaren Islah Komiserinin müdahil olmasını istemiştik, ancak yine de Hükümetin General Vadalà’yı tehlikeye atacak yasaları kabul etmesini bekliyoruz. Bölge ve Arpat ile sinerji içinde hareket edecek bir konumdadır.Aynı zamanda son olarak 12 Nisan’da Sayın Bakan ile yaptığım görüşme ve müteakip 14 Nisan tarihli mektubum ile sürenin uzatılmasını değerlendirebilmek istedik. Bölgede gerekli müdahaleleri hızlandırmak için Massa-Carrara’nın SIN-SIR’ı ile ilgili olarak Komiserlik ofisi de”.

“Komiser Vadalà’nın atanmasının, Toskana Bölgesi tarafından ileri sürülen 12 milyon avro ile yer altı suyu ıslah müdahalesinin hızlı bir şekilde yürütülmesine izin vereceğine inanıyorum. Haziran ayı sonuna kadar ve eski Tinelli bölgesi ve Viale da Verrazzano’nun müteakip ıslah müdahaleleri”.

“Öte yandan, Massa-Carrara’nın SIN-SIR’ı için yeni FSC 21-27 kaynakları sorununu çözmek için okuduğum Massa Belediye Başkanı’nın sözlerinden çok endişe duyuyorum. Toskana bölgesinden söylediğim 12 milyon avroluk bir hata. Avro, Sogesid tarafından yapılan tahminlerden ortaya çıktığı gibi, tasarımların uygulanması için zaten bir anlaşma şart koştuk. Eski belediye başkanının bu pozisyonu gözden geçireceğine ve aksine tam yeniden finansman talebini destekleyeceğine güveniyorum. Bölgeyi her mekanda güçlü bir şekilde zorlamaya devam edeceğiz” dedi.