İtalya-Fransa Denizcilik, sınır ötesi alan büyümesi için 193 milyon

Undertaker

New member
2021-2027 programlamasında İtalya-Fransa Denizcilik programı da var: Toskana, Liguria, Sardunya, Korsika ve Provence-Alpes-Côte d’Azur bölgelerini içeren kamu-özel projeleri için 193 milyon. Toskana, her iki eyaletin bölgelerinin yönetim otoritesidir. Program yalnızca Avrupa kaynaklarını ve ulusal ortak finansmanı kullanır.

Dört uyarı var. İlki Şubat ayında başlatıldı: sınır ötesi bölgenin ekonomik ve sosyal uyumunu desteklemek için 77 milyon avro. İş birliği projeleri için başvurular 19 Mayıs 2023 tarihine kadar yapılabilecek. İşletmelerin dijitalleşmesi, iklim değişikliğinden kaynaklanan risklerin önlenmesi, döngüsel ekonomi, biyolojik çeşitlilik, doğal, sanatsal ve kültürel mirasın korunması, sürdürülebilir hareketlilik ve yeşil limanlar, çalışma ve eğitim, kültür ve sürdürülebilir turizm, yönetişim müdahale alanlarıdır.

İtalya-Fransa Denizcilik Programı yaklaşık yedi buçuk milyon vatandaşı doğrudan etkiliyor. Hibelerin potansiyel yararlanıcıları arasında araştırma merkezleri, üniversiteler, ticaret birlikleri, sendikalar, kamu kurumları, küçük ve orta ölçekli işletmeler, tüzel kişiliğe sahip özel kuruluşlar, nakliye şirketleri, liman yetkilileri, istihdam hizmetleri ve eğitim kurumları yer almaktadır. . Toskana Bölgesi hem ortak hem de lider olabilir.

Odak noktası, akıllı ve sürdürülebilir modernizasyon, daha iyi hareketlilik sistemleri, verimli bir kamu yönetiminin güçlendirilmesi, çalışanların ve beşeri sermayenin nitelikleridir.