James Franco: Cinsel istismarla suçlanan ABD’li aktör öğrencileriyle alaka yaşadığını itiraf etti

Muhabir

New member
Getty ImagesJames Franco 127 Saat ve Pineapple Express sinemalarında oynadı.

Amerikalı ünlü aktör James Franco, cinsel istismarla suçlanmasından dört yıl daha sonra, oyunculuk okulundaki öğrencilerle cinsel münasebete girdiğini itiraf etti.

Jess Cagle Podcast’ta konuşan Franco, “Eğitim verdiğim periyotta öğrencilerimle birlikte oldum. Bu yanlıştı” dedi.

2016’dan bu yana seks bağımlılığı tedavisi gördüğünü söyleyen Franco, “Sanırım bu biçimdeki anlayışım, ‘Rıza var ise, tamamdır’ şeklindeydi” diye konuştu.

Franco, bir öğrenci ve öğretmen içindeki güç ilgisinin istek kavramını çarpıttığını nasıl bilmediği sorulduğunda, “bu biçimde pek aklım başımda değildi” cevabını verdi.

“Madde kullanması tedavisi görmüştüm” diyen Franco, kelamlarını şu biçimde sürdürdü:

“Ayrıca bir daha bağımlılıkla ilgili başa çıkmam gereken kimi meseleler vardı. ötürüsıyla, tedavi görmüş olma geçmişimi nitekim bunu incelemek ve kimliğimi değiştirmek için kullandım.”

Franco, oyunculuk okulunu cinsel maksatları için kurmadığını söylemiş oldu.

Okulundaki tezlerle ilgili olarak senelerca sessiz kaldığını belirten Franco, “Çünkü bana kızgın beşerler vardı ve onları dinlemem gerekiyordu” dedi.

CİNSEL İSTİMAR SUÇLAMALARI

43 yaşındaki Franco’nun şu anda kapalı olan Studio 4 oyunculuk okulunun öğrencileri Sarah Tither-Kaplan ve Toni Gaal, oyuncuyu cinsel istimarla suçlamıştı.

Los Angeles’ta 2019’da açılan toplu davada, oyuncunun pozisyonunu istismar ettiği ve sinemalarındaki rol fırsatlarını koz olarak kullandığı tez edilmişti.

Bu davada öğrenciler, bir yandan cinsel açıdan nesteleştirilerilip, yıldırıldıkları bir periyotta, oyunculuk okulu için para ödeyerek, dolandırıcılık kurbanları olduklarını savunmuşlardı.

Franco, Temmuz ayında hakkında “kız öğrencilere karşı cinsellik yüklü davranışlara girişmekten” dava açıldığında, 2,2 milyon dolar ödemeyi kabul etmişti.

2011’de Danny Boyle’un yönettiği “127 Saat” sinemasındaki performansıyla Oscar’a aday gösterilen Franco ayrıyeten Pineapple Express (Üşütük Kafalar) ve Örümcek Adam serisindeki rolleriyle de tanınıyor.

Getty Images

Franco, başta hakkındaki argümanların “doğru olmadığını” söylemişti.

Fakat çabucak sonrasında, Tither Kaplan ve Gaal ile öbür müştekilere ödemeler yapılmıştı.