Jorge Jesus paylaşılamıyor! Brezilya’nın daha sonra önümüzdeki günlerde…

PeLe

New member
Jorge Jesus paylaşılamıyor! Brezilya’nın daha sonra önümüzdeki günlerde… Fenerbahçe’nin deneyimli teknik adamı Jorge Jesus’un ismi transfer dedikodularına karışmaya devam ediyor.

Sezon başında Fenerbahçe’nin başına geçen ve sarı-lacivertlilerde hem taraftarı birebir vakitte camiayı kenetleyen Portekizli teknik adamla son olarak Brezilya Milli Kadrosu ilgilenmişti.

2022 Dünya Kupası çeyrek finalinde Hırvatistan’la karşılaşan Brezilya, büyük bir şok hayatış ve penaltılar daha sonrası turnuvaya veda etmişti. Sambacılar için turnuvanın sona ermesinin akabinde teknik yönetici Tite nazaranvini bıraktığını açıklamış ve Brezilya, yeni teknik yönetici arayışlarına başlamıştı.

İsmi Brezilya ile anılmıştı!

Başta Carlo Ancelotti olmak üzere birfazlaca üst seviye teknik adamın adı Brezilya ile anılırken, bu adaylardan biri de Jorge Jesus olmuştu.

Konuyla ilgili geçtiğimiz günlerde yakın etrafına konuşan Jorge Jesus ise “Fenerbahçe’ye 1 yıllık imza attım. Prensipleri olan bir adamım. Kontratımın devam ettiği kadroları yarı yolda bırakmam. Burada epeyce seviliyorum ve memnunum. Hem idare birebir vakitte taraftar bana güveniyor. Şampiyonluğun en kuvvetli adayı biziz” sözlerini kullanmıştı.

Yeni tez Portekiz Ulusal Takımı!

Tecrübeli teknik adamın bu açıklamalarına rağmen transfer dedikodularının arkası ardı kesilmedi. Yeni tez ise Portekiz için ortaya atıldı.

Portekiz Ulusal Futbol Grubu’nu 2014 yılından bu yana çalıştıran 68 yaşındaki teknik yönetici Fernando Santos, Dünya Kupası’nda çeyrek finalde Fas’a yenilince bakılırsavini bıraktı.

Portekiz’in bir numaralı adayı Mourinho!

Portekiz’in bir numaralı adayı Roma Teknik Yöneticisi Jose Mourinho olsa da Jorge Jesus’un da listede olduğu ve Portekiz Futbol Federasyonu yetkililerin başarılı çalıştırıcı ile temasa geçeceği argüman edildi.

Brezilya’nın akabinde Portekiz’in de sarı-lacivertli takımın hocasına kanca atması F.Bahçe topluluğunu endişelendirse de 68 yaşındaki teknik adam daha evvel yaptığı açıklamalar sarı-lacivertlileri nispeten rahatlattı.

Konuyla ilgili önümüzdeki günlerde yeni gelişmeler yaşanması da ihtimaller içinde yer aldı.