Kıyı erozyonu, Monni: “Bölgesel tablo zaten mevcut, Hükümetin parası eksik”

Undertaker

New member
“Birliğin bölge ve belediye meclis üyelerine, yerel gazetelerde röportaj yaparak talep ettikleri kıyı erozyonu konulu bölgesel tablonun yıllardır mevcut olduğunu ve bu tabloya yerel yönetimlerin Bölge ile birlikte oturduğunu bildirmek isterim. umdukları gibi. Kıyıların beslenmesi ve erozyonla mücadele için her yıl yapısal ve mevsimsel müdahaleler yapmamızı sağlayan da tam olarak bu tablonun eseridir” dedi.

Bu, bölgesel yönetim tarafından tutarlı bir şekilde yürütülen çalışmaları hatırlamak ve altını çizmek için Massa Paolo Balloni'deki Lig belediye meclisi üyesinin basına müdahalesini fırsat bilen çevreden sorumlu bölgesel meclis üyesi Monia Monni'nin açıklamasıdır. Belediyelerle sürekli diyalog yoluyla kıyı erozyonuna karşı mücadele konusunda.

“Son üç yılda – diye açıklıyor meclis üyesi – erozyonu telafi etmeyi ve plajlarımızı hoş hale getirmeyi mümkün kılan beslenme faaliyetleri için kıyı belediyelerine neredeyse 9 milyon avroluk bölgesel kaynak tahsis ettik. Ayrıca 2016'dan bugüne 30 milyon euroluk yapısal müdahaleler yaptığımızı da hatırlıyorum. Geçtiğimiz yıl 5 milyon avroluk yapısal müdahalelere başladık, yakın zamanda da 8 milyon euroyu yapısal müdahalelere ayırdık” dedi.

Monni şöyle devam ediyor: “Yaşadığımız iklim kriziyle ilgili olarak daha fazlasını yapmak ve kıyılarımızın dayanıklılığını artırmak gerektiğine katılıyorum ve bu nedenle yerel yönetimlerle birlikte tespit ederek kıyı için master plan hazırladık. Ancak uygulanması gereken öncelikli müdahaleler 125 milyondan fazla finansman gerektiriyor; bu rakamın yalnızca bölgesel bütçeyle desteklenmesi imkansız. Bu değerlendirmelere dayanarak ana planı Pnrr'ın amiral gemisi projesi olarak aday gösterdik ancak Hükümet bunu finanse etmedi. Bu nedenle sağın savunucularını, eğer Toskana kıyılarını gerçekten önemsiyorlarsa, enerjilerini anlamsız tartışmalarla israf etmek yerine, Hükümetten fon talep etme konusunda Bölgeye yardım etmeye davet ediyorum”.

“Eğer Hükümet üzerine düşeni yaparsa – bu konudaki planların zaten tanımlanmış ve gelişmiş olduğu göz önüne alındığında – Konsey üyesi şu sonuca varıyor – Bölge, alacağı kaynaklara yatırım yapmaya hazırdır”.