Lady Gaga’nın köpeklerini çalmıştı: 21 yıl mahpus cezası verildi

Morgoth

New member
Geçen yıl Lady Gaga’nın köpeklerinin bakıcısı Ryan Fischer’ı vuran ve ‘French bulldog’ cinsi köpeklerini çalan James Howard Jackson, 21 yıl mahpus cezasına çarptırıldı.

Jackson daha evvel bir yazım yanlışı niçiniyle ‘yanlışlıkla’ özgür bırakılmıştı.

The Guardian’ın haberine gore, Los Angeles Bölge Savcılığı pazartesi günü yaptığı açıklamada, köpek bakıcısını vuran Jackson’ın cinayete teşebbüs suçlamalarına itiraz etmediğini söylemiş oldu.

Geçen yıl yaşanan akında önemli biçimde yaralanan Fischer, toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımla mahkemeye seslendi ve şu tabirleri kullandı:

“Asia, Koji ve Gustav’ı akşam gezintisine çıkarmamın üzerinden neredeyse iki yıl geçtiğine inanmak güç. O anda kendimi, köpeklerin çalınmasını önlemek için sahip olduğum her şeyle savaşırken buldum. Lakin bu kâfi değildi: Dövüldüm, boğuldum, vuruldum, vefata terk edildim, kaldırımda kanlar ortasında kaldım. Koji ve Gustav da gitmişti.”

Yetkililer, köpekleri kaçıran James Howard Jackson, Jaylin White (19) ve Lafayette Whaley’nin (27), 24 Şubat 2021’de Los Angeles’ta dolaşarak kıymetli cins French buldogg’ları aradıklarını belirtti.

Dedektiflerin aktardığına bakılırsa hırsızlar, köpeklerin Lady Gaga’ya ilişkin olduğunu bilmiyordu.

Lady Gaga, soygunun çabucak akabinde köpeklerini geri getiren şahıslara 500 bin dolar vereceğini duyurmuştu. Köpekler birkaç gün daha sonra, bir daha hatayla itham edilen bir bayan tarafınca yetkililere teslim edilmişti. (KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)