Lider ‘kapıdan sokmam’ demişti! Emre teklifi deklare etti

PeLe

New member
Lider ‘kapıdan sokmam’ demişti! Emre teklifi deklare etti Futbolu bıraktığı Fenerbahçe’de geçen döneme sportif yönetici olarak başlayan, son 10 haftayı ise teknik yönetici olarak tamamlayan Emre Belözoğlu’nun son günlerde ismi Çaykur Rizespor anılmış, Karadeniz takımının başkanı Tahir Kıran ise bu argümanları sert bir lisanla yalanlamıştı. Mevzu ile ilgili TGRT Haber’e açıklamalarda bulunan Belözoğlu, Bülent Uygun’un ayrılığı daha sonrası kendisine teklif yapıldığını belirtti.

Çaykur Rizespor Lideri Tahir Kıran’ın Hamza Hamzaoğlu ile mukavele imzalamadan 2 gün evvel kendisine teklifte bulunduğunu belirten genç teknik adam, şu tabirleri kullandı:

‘Tekliflerini kabul etmeyeceğimi söylemiş oldum’

“Çaykur Rizespor Lideri Tahir Kıran’ın gündemdeki açıklamaları 10-15 gün öncesine ilişkin. Bülent Uygun vazifeden ayrıldıktan daha sonra Hamza Hamzaoğlu vazifeye gelmeden 2 gün evvel Tahir Beyefendi görüşme talep etti. Gerçekleşen toplantıda Çaykur Rizespor’un teknik yöneticisi olmam konusunda teklifte bulunuldu. Ben de kendilerine teşekkür ederek tekliflerini kabul etmeyeceğimi söylemiş oldum. çok dostça geçen görüşmenin akabinde, eski bir röportajın bir daha gündeme getirilmesini yanlışsız bulmuyorum.”

10 maçta 7 galibiyet, 2 birliktelik ve 1 yenilgi alan Emre Belözoğlu yönetimindeki Fenerbahçe, ligin bitimine 2 hafta kala Sivasspor ‘a yenilerek şampiyonluğu Beşiktaş’a kaybetmişti.

‘Hamza Hamzaoğlu hocamıza muvaffakiyetler diliyorum’

”Çaykur Rizespor’a ve fazlaca kıymetli Hamza Hamzaoğlu hocamıza muvaffakiyetler diliyorum. Bu stil polemiklerin bizlere ve daha da kıymetlisi topluluklara ziyan verdiği ortada. Bu yüzden daha fazla konuşarak bu biçimde bir bahsin ortasında yer almak istemiyorum.”

Tahir Kıran ne demişti?

‘Emre Belözoğlu’nu tesislerin kapısından içeri sokmam’

Emre Belözoğlu savlarını hayli sert bir lisanla yalanlayan Çaykur Rizespor Lideri Tahir Kıran, “Emre Belözoğlu’nu tesislerin kapısından içeri sokmam, kim ne yazıyor ise yazsın, benim fikrimde ve benim kulübümde Emre Belözoğlu’nun yeri yok! Başakşehir maçını unutmadım, bir gazeteciye saldıran şahsı kulübüme sokmam.” sözlerini kullanmıştı.

Fenerbahçe Lideri Ali Koç, “Yabancı hoca ile bakılırsave devam etme sonucu aldık.” diyerek Emre Belözoğlu ile yolların ayrıldığını açıklamıştı.

10 maçta 7 galibiyet aldı

Emre Belözoğlu, geçen dönem sportif yönetici olarak Fenerbahçe’de nazaranv yapmış, Erol Bulut ile yolların ayrılmasından daha sonra son 10 maçta teknik yöneticilik bakılırsavine getirilmişti. Teknik yönetici olarak Sarı Lacivertlilerle 10 maça çıkan Emre Belözoğlu, 7 galibiyet, 2 birliktelik ve 1 hezimet almıştı. Dönemin 3. bitirilmesinin akabinde Fenerbahçe ile Emre Belözoğlu’nun yolları ayrılmıştı.