MasterChef heyeti Somer Sivrioğlu’ndan ‘koruma’ açıklaması: Ne şişmanlığım kaldı, ne görgüsüzlüğüm

Morgoth

New member
MasterChef heyeti Somer Sivrioğlu’nun bir alışveriş merkezinde kalabalık bir muhafaza takımıyla dolaştığı sav edildi. Toplumsal medyada yayılan imajlar gündem oldu.

‘HAYATIN TAM DA İÇİNDE YAŞIYORUM’

Eleştiriler karşısında bir süre sessiz kalan Sivrioğlu olayın perde gerisini anlattı. Sivrioğlu toplumsal medya hesabından şunları söylemiş oldu:

“Olayın özeti; Cumartesi İzmirli dostlarla bir buluşma gerçekleştirdik. Takımımdan yalnızca soğuk şefim vardı. Yemek yaptık, daha sonrasında mümkün olduğunca sevenle fotoğraf çektik sahniçin… Müddetim bitince, bir daha sonraki sunuma yer açmak için hemencecik uzaklaştım.

Sağ olsun, sevenler sahnenin yanından fotoğraf çektirmeye devam etmek istediler ancak hem uçağa yetişmem gerekiyordu birebir vakitte benden daha sonra sahneye çıkacak arkadaşıma saygısızlık olmasın diye büsbütün AVM güvenliğinin inisiyatifiyle sahniçin, otoparka kadar biraz da gereğinden kalabalık bir grupla süratlice hareket ettik.

O sırada restoranların önünden çekilen bir imgeyle iki gündür güya bu ülkede yapılması gereken gerçek haberler yokmuşçasına ne ‘şişmanlığım’ kaldı, ne ‘görgüsüzlüğüm’. Hele bunu yapanların kimileri sevip, saydığımız haberciler olunca epeyce üzüldüm. Benim değil altı, bir güvenliğim bile yok! niye olsun ki? Maça, yemeğe, sokağa, yürüyüşe daima yalnız yahut yanımdakilerle çıkıyorum.

ömrün tam da ortasında yaşıyorum. Vicdan ve adalet hepimize lakin en çok da medya öncülerine lazım.”