Miguel Crespo: Çok güç bir lig!

PeLe

New member
Miguel Crespo: Çok güç bir lig! Antalya’da devam eden kamp çalışmaları hakkında konuşan Crespo, “Çalışmalarımız hayli uygun gidiyor. Burada olmaktan dolayı hayli memnunuz. Kadromuz; çalışmak, hocanın isteklerini anlayabilmek ve daha âlâ öğrenebilmek için epeyce istekli. Bu stil kamp ortamları kadrodaki beraberliği de arttırıyor. Burada yapacağımız çalışmalar dönemin geri kalan kısmında bizim için epey kıymetli olacak. Hiç kuşku yok ki bu şekil kamp ortamları ekipteki beraberliği fazlaca daha fazla arttırıyor. bir arada daha fazla çalışma, birbirimizi daha âlâ tanıma fırsatı buluyoruz. Buradaki tek gayemiz kadroca daima birlikte daha güzele gitmek” sözlerini kullandı.

“Her gün daha fazlasını göstermeye çalışıyorum”

Ferdi performansıyla ilgili olarak Miguel Crespo, “Daha evvelki röportajlarda da belirttiğim üzere ben her gün bir gün öncesinde daha da fazlasını göstermeye çalışıyorum. Her gün idmanlarda en yeterlimi göstermeye çalışıyorum. Bunların da meyvesini performansımı arttırarak aldım. Alışılmış ki ekip arkadaşlarımı vakit ortasında daha fazla tanımam da performansımı arttırmam manasında bana epeyce yardımcı oldu. Onların varlığı benim de performansımı artırıyor. Bu yüzden çok memnunum. Umarım performansım bu türlü artarak devam eder” değerlendirmesini yaptı.

“Taraftar takviyesinin bütün futbolcular için büyük değeri var”

Taraftarların kendisine olan takviyeleriyle ilgili de konuşan Crespo, “Hiç kuşku yok ki taraftarlarımızın dayanağı bizler için epey değerli. Ferdi değil, grup olarak onların takviyesine epeyce gereksinimimiz var. Onların bize göstermiş olduğu dayanağın bütün futbolcular için fazlaca büyük kıymeti var. bu biçimde devam etmelerini istiyorum. Her vakit yanımızda olsunlar, bizi desteklesinler. Biz onları keyifli edebilmek için fazlaca çalışıyoruz” sözlerini kullandı.

“Amacımız maçlarımızı kazanıp üst olabildiğince yaklaşabilmek”

Dönemin kalan kısmıyla ilgiliyse Portekizli futbolcu, “Ligde önümüzde hala epey fazla maç var ve bizim odağımız bu maçları kazanmak, çalışmak. Çok sıkıntı bir lig. Her kadro puan kaybedebiliyor. Bizim yapmak istediğimiz maçlarımızı kazanıp üst olabildiğince yaklaşabilmek. bununla birlikte kupa ve Konferans Ligi amaçlarımız de var. Bunlar eleme yöntemi turnuvalar. Onlara da hayli yeterli hazırlanmamız gerekiyor zira bu turnuvaları da kazanmak istiyoruz” açıklamasını yaptı.

“Futbolda birlik olmanız sahiden epeyce önemli”

Teknik Yönetici İsmail Kartal’ın da vurguladığı birlik olma bahsiyle ilgili kanılarını de aktaran Miguel Crespo, “Hocamızın da belirttiği üzere futbolda birlik olmanız hakikaten çok kıymetli. Futbol tek başınıza bir şey kazanabileceğiniz ferdi bir spor değil. Maçları, kadro halinde kolektif biçimde uygun oynarsanız kazanabiliyorsunuz. Hocamız daima bunun değerini vurguluyor, bize olumlu bildiriler vermeye çalışıyor. Kendisinin epey uygun bir gücü var. Biz de fazlaca fazla çalışarak onun bu âlâ gücünün karşılığını ona vermeye çalışıyoruz” biçiminde konuştu.

“Burası kazanma kültürü olan bir kulüp”

Fenerbahçe’nin kazanma kültürü olan bir kulüp olduğuna vurgu yapan Crespo, bu dönem işlerin yeterli gitmediğini, ötürüsıyla bu alışkanlığı geri getirmek istediklerini lisana getirerek, “Futbolcularla kendi ortamızda yorumlar yapıyoruz zira burada hepimiz kazanmak istiyoruz. Burası kazanma kültürü olan bir kulüp. Bu dönem maalesef işler istediğimiz üzere gitmedi, kaybettiğimiz puanlar oldu. Bizim tek amacımız grubun kazanma alışkanlığını yeniden geri getirmek. Bütün gayemiz bu. Maksadımızın şuurundayız, kendi ortamızda da bu stil konuşmalar yapıyoruz” açıklamasını yaptı.

“her insanın kendini hazır tutması gerekiyor”

Crespo, pandemi şartları ve sakatlıklarla ilgili de değerlendirmeler yaparak, şunları söylemiş oldu:

“Bu koşullar her grubu fazlaca fazla etkiliyor. Bu da şu manaya geliyor; her oyuncu her vakit hazır olmalı. Bugün mühlet alan oyuncular yarın sakatlık yahut pandemi sebebiyle müddet alamadığında bugün mühlet alamayan oyunculara baht gelecektir. ötürüsıyla her insanın kendini hazır tutması gerekiyor. Bütün dünyayı etkileyen pandemi var. Futbolda sakatlıklar olabiliyor. ötürüsıyla herkese baht gelecektir. her insanın kendini hazır tutması gerekiyor ve bizim bir olduğumuzu, Fenerbahçe olduğumuzu ve maksadımızın bir olduğunu unutmadan çalışmalarını sürdürmesi gerekiyor.”

Gol sevinçleriyle ilgili de konuşan başarılı oyuncu, “Benim üslubum bu. İçimdeki memnunluğu her vakit dışarı vurmak istiyorum. Yalnızca taraftarlarımız değil, kız arkadaşım da bana daima bir şeyler söylemiş oldu, lisana getirdi. O an içimden gelen otomatik bir hissin dışa vurumu. Bir daha sonraki sefer tahminen bu manada daha dikkatli olurum lakin içimden geleni tutmayı seven biri değilim” sözlerini kullandı.

“Her şeyini vermeye çalışan bir oyuncuyum”

Saha ortasındaki kuvvetli istikametleri sorulduğunda ise Miguel Crespo, “Ben her şeydilk evvel alanda her şeyini vermeye çalışan bir oyuncuyum. hayatımı vermeye çalışırım zira yaptığım işi sahiden epey seviyorum ve bu işi yaptığım için ayrıcalıklı olduğumu düşünüyorum. birinci vakit içinderda sayabileceğim özelliğim bu. Agresif bir futbolcuyum. İki ceza alanına da daima koşmayı seven, hem ofansta birebir zamandafansta ekibine yardım etmeyi seven bir oyuncuyum” cevabını verdi.

Bedenine azamî manada dayanak olmaya çalıştığını kelamlarına ekleyen Crespo, “Antrenmanlardan evvel ve daha sonra fitness salonuna gidiyorum ve toparlanma için bir sürü hareket ve çalışma yapıyorum ki maça hazır olabileyim zira bizim amacımız maçlar. Ben de iki maç ortası mümkün olduğunca yeterli toparlanabilmek için bedenime epey güzel bakmaya çalışıyorum” biçiminde konuştu.

“Taraftarlarımızın inancı fazlaca önemli”

Son olarak sarı-lacivertli taraftarlara seslenen Crespo, “Onlara şöyleki bir bildiri vermek istiyorum; Onların bize olan itimadı nitekim hayli kıymetli. Ben her gün elimden gelenin fazlasını vereceğime kelam veriyorum. Birebir biçimde kadro arkadaşlarım da Hiç kuşku yok ki hepimiz elimizden gelenin en uygununu vereceğiz. Onların takviyesi ve bizlerin onlarla birlikte olması epeyce kıymetli ki dönemi olabilecek en uygun biçimde bitirelim” diyerek kelamlarını noktaladı.

KAYNAK: İHA