MKE Ankaragücü’nde Eren Derdiyok fırtınası

PeLe

New member
MKE Ankaragücü’nde Eren Derdiyok fırtınası Döneme Harika Lig parolasıyla başlayan MKE Ankaragücü, kadroya gençlerin yanı sıra deneyimli oyuncuları da transfer etti.

Dönem başında grubun hamle sınırına katkı vermesi için transfer edilen 33 yaşındaki Eren, başşehir takımıyla bu dönem oynanan 7 maçta da birinci 11’de yer aldı.

Sarı-lacivertlilerin kazandığı Gençlerbirliği (1), İstanbulspor (1) ve Bursaspor (3) ile birliktee kaldığı Menemenspor (1) maçlarında toplam 6 gol atan Eren, ekibinin son 4 maçta 10 puan toplamasına direkt katkı sağladı.

Başşehir grubunun ligde attığı 13 golün 6’sınde Eren’in imzası bulunuyor.

Eren: “Daha uygun olmak için hayli çalışıyorum”

Eren Derdiyok, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Ankara ve MKE Ankaragücü’ne geldiği için hayli keyifli olduğunu söylemiş oldu.

Grubunun dönem başındaki birinci kampına yetişemediğini belirten Eren, “İlk başlarda kondisyon olarak bir eksikliğim vardı, biraz vakit gerekiyordu. Daha düzgün olmak için hayli çalışıyorum ve daha uygun olacağıma da inanıyorum. Ekip ve sistem oturuyor. Birbirimize alışıyoruz. Bunu da alanda gösterdiğimizi düşünüyorum. Amaca oynamak istiyoruz ve kadroyla birlikte de gayemize odaklandık.” diye konuştu.

Deneyimli golcü kendisi için bir gol gayesi koymadığını vurgulayarak, “MKE Ankaragücü’nün üstlere oynaması en büyük isteğimiz. Bu kadroyla birlikte Üstün Lige çıkmak istiyorum. Harika Lige çıkma amacımıza gollerle katkı verirsem ne memnun bana. İnşallah yolun sonunda Muhteşem Lige çıkarız.” dedi.

Gökalp Üstün: “Biz Eren’e güveniyoruz”

MKE Ankaragücü’nün idare şurası üyesi ve basın sözcüsü Gökalp Üstün, Eren Derdiyok’u taraftarın gönderilmesine reaksiyon gösterdiği Borven’e alternatif olarak getirdiklerini hatırlattı.

Eren’den, Borven’e nazaran daha fazlaca randıman alacaklarını düşündüklerini lisana getiren Üstün, birinci geldiğinde Eren’i çeşitli sebeplerden dolayı eleştirdiklerini anımsattı.

Üstün, oyuncunun yaptıklarıyla bu tenkitlere karşılık verdiğine dikkati çekerek, şunları kaydetti:

“İnşallah bu biçimde devam eder. Biz Eren’e güveniyoruz. Gollerle ekibe katkı vermeye devam edecek. Kadroda da müspet bir hava var. Arkadaşlık üst düzeyde. Şu an bir daha ligde ikinci sıraya geldik. Bu rekabet dönem sonuna kadar devam edecek üzere görünüyor. İnşallah yolun sonunda her şey epey daha güzel olacak.”