Monni: “Donzelli'den daha fazla gevezelik ve bahane, sel mağdurlarının cevaplara ihtiyacı var”

Undertaker

New member
“Donzelli her zamanki gibi kendini savunmak için saldırıyor. Komiser Giani talepleri gerekli süre içerisinde yaptı; Hükümetin yokluğunu haklı çıkaracak bir gecikme yok. Toskana'yı terk ettiler. Aileleri ve işletmeleri yalnız ve çamur içinde bıraktılar. Donzelli sohbet edip Hükümetin yokluğunu kapatmaya çalışırken, önümüzdeki birkaç gün içinde sular altında kalan ailelere ilk 25 milyonu sağlayacağız.
Sivil koruma konseyi üyesi Monia Monni, Kasım ayındaki sel felaketinin ardından bölge tarafından hasar taleplerinin hükümete iletilmesinde yaşanan gecikmeden şikayet eden Sayın Giovanni Donzelli'ye (Fdl) bu şekilde yanıt veriyor

“Donzelli'ye, diye devam ediyor Monniche, hükümetin, harcanan 110 paranın 30 milyonunu gördüğümüz acil durum meblağlarının masraflarını bile henüz karşılamadığını hatırlatıyorum. Artık bu planı ezberleyecek vakitleri olmuştur. Donzelli'nin dikkati dağılmış olduğundan ona yardım etmek istiyorum: Hükümete acil durum toplamı için 110 milyonluk bir plan sunduk, daha fazla güvenliği garanti altına almak için gerekli müdahaleler için 1 milyar 111 milyonluk bir plan (riski azaltmaya yönelik müdahaleler) kalan) ve vatandaşlara ve işletmelere verilen zararlar için 500 milyon. Artık bilmiyormuş gibi davranmayı bırakabilir ve yeniden ayaklarımızın üzerinde durabilmemiz için gerekli kaynakların Toskana'ya getirilmesinde bize yardım edebilirsiniz.”