Okay Yokuşlu’dan Dorukhan için transfer sözleri! ‘Her ligde oynar’

PeLe

New member
Okay Yokuşlu’dan Dorukhan için transfer sözleri! ‘Her ligde oynar’ EURO 2020’ye hazırlanan ve ikinci etap kamp çalışmalarını Almanya’da sürdüren A Ulusal Takım’ın değerli isimlerinden Okay Yokuşlu, İhlas Haber Ajansı’na açıklamalarda bulundu.

A Ulusal Takım’ın kamp yaptığı otelde daha evvel 2008 yılında kamp yapıp yarı finale çıktığı, 2012 yılında şampiyon olan Galatasaray’ın ve 2016 yılında şampiyon olan Beşiktaş’ın kamp yaptığının hatırlatılmasıyla kelamlarına başlayan Okay, “Bu istatistiği bilmiyordum. 2008 Avrupa Şampiyonası fotoğrafı var grubun. Hoş bir tesadüf bu. Alana çıktığımız vakit her şeyi başaracak olan bizleriz. Hoş bir kamp periyodu geçiyor. Kaldığımız yer keyifli. Bu da kıymetli. Maçlara çıkmadan evvel keyifli bir ortam olması, arkadaşlarımızla yeterli vakit geçiriyor olmamız bize katkı sağlıyor. Ferah, çalışmaya uygun bir ortam. Saha çabucak yanımızda. Umarım bize de yansır buranın şansı” sözlerini kullandı. Kamp ortamının keyifli olduğunu ve grup arkadaşlarıyla bisikletle dolaştıklarını da söyleyen Okay, “Çok büyük bir alandayız şu anda. Kaldığımız nokta ile yemek salonu içinde aralık var. Birtakım arkadaşlar yürümeyi kimileri da bisikleti tercih ediyor” dedi.

“Kazanmak için gidiyoruz”

İtalya maçının epeyce sıkıntı lakin hoş bir müsabaka olacağını söz ederek kelamlarını sürdüren başarılı futbolcu, “Kesinlikle kazanmak için gideceğiz. Kendi oyunumuzu oynayacağız. Gerekli tahlilleri yapıyoruz. Rakibi inceliyoruz, onlar da bizi inceliyordur. Nasıl oynamamız gerektiğini biliyoruz. Önümüzde vakit da var. Sıkıntı bir maç olacak İtalya müsabakası. Lakin hem de hoş olacak. Hem bunun sorumluluğunun şuurundayız birebir vakitte keyif alacağımızı biliyoruz. Hoş bir maç olacak. Âlâ hazırlanıp başımızdakileri alana yansıttığımız takdirde başarılı olacağımızı düşünüyorum” dedi. Büyük maçlarda daha motive olup olmadıklarıyla ilgili konuşarak kelamlarını devam ettiren Okay Yokuşlu, “bu biçimde bir kanı var ancak biz alana çıkarken hiç bir vakit ‘Bu maç büyük maç, bizden daha güçlü rakip’ diye düşünmüyoruz. Tahminen bu bir reflekstir ya da denk gelmiştir. Biz her maça tıpkı ciddiyetle çıkıyoruz. Büyük maçları âlâ oynamak da hayli kıymetli grup için. Bu turnuvada bütün maçların zorluk düzeyi yüksek olacak. Umarım bu özelliğimizi turnuvaya yansıtırız” açıklamasını yaptı.

“Dorukhan her ligde oynar”

İspanya’da Celta Vigo forması giyen Okay Yokuşlu, Beşiktaş ile mukavelesi biten Dorukhan Toköz’ün Celta Vigo’ya transfer olacağı savları hakkında da konuştu.

Dorukhan’ın transferiyle ilgili kendisinin bilgi sahibi olmadığını söyleyen Okay, “Dorukhan’ın transfer hususuyla ilgili hiç bir bilgim yok lakin kendisi için en güzeli ne ise ona karar verecektir. Dorukhan epey kaliteli ve uygun bir futbolcu. Yaşadığı sakatlığın akabinde geri dönmek kolay değildi. Yaşadığı zorluklar vardı. Ben de bu biçimde bir müddetç yaşadım fakat onunki daha ağırdı. Ben Dorukhan’ın her ligde her ekipte oynayabileceğini düşünüyorum. Hem karakter birebir vakitte yetenek olarak bu özelliklere sahip” dedi.

Son olarak Türk halkına ileti veren başarılı oyuncu, “Bizi desteklemelerini söyleyeceğim ancak sağ olsunlar, otelimizin önünde bile bizi yalnız bırakmıyorlar. İnşallah onları gururlandırabiliriz. Çıktığımız maçlarda hem oyun tıpkı vakitte skor olarak turnuvaya renk katan bir kadro olmak istiyoruz. Bizi desteklemeye devam etsinler, biz de onları gururlandırmaya çalışacağız” diyerek kelamlarını tamamladı.

KAYNAK: İHA