Orkun Kökçü’den LGBT çıkışı: “Pişman değilim”

PeLe

New member
Orkun Kökçü’den LGBT çıkışı: “Pişman değilim” Milli futbolcu Orkun Kökçü, Feyenoord’da dini sebepler niçiniyle LGBT renklerinin yer aldığı kaptanlık bandını takmayacağını açıklamıştı.

Bu sonucunın akabinde Hollanda basınının ağır tenkitlerine maruz kalan Kökçü geri adım atmadı.

“ÜZERİME GELECEKLERİNİ BİLİYORDUM”

Milli oyuncu yaptığı açıklamada, “Kimseye berbat bir kelam söylemek istemem ancak şayet sahiden bir kanıyı savunuyorsanız onu ne değerine olursa olsun desteklemelisiniz. Tıpkı benim yaptığım üzere. Her türlü kısmın üzerime geleceğini biliyordum, karşı olduğunuz şeye yansınızı de yalnızca sözlerle değil aksiyonla de göstermeniz gerektiğini düşünüyorum.” diye konuştu.

“DÜNYA KUPASI’NDA KİMSE TAKAMADI”

Orkun, gökkuşağı renklerindeki pazubandı takmayarak protesto ederken Dünya Kupası’nda gökkuşağı renkleri olan her şeyin yasaklanmasıyla ilgili, “Kimsenin Dünya Kupası’nda pazubandı takamayacağını duyar duymaz ‘Peki artık ne olacak?’ diye düşündüm. bir daha bir polemik olacak mı? sorusu aklıma geldi ancak olmadı. Sonuç olarak kimse de o pazubandı takamadı.” kelamlarını kullandı.

“PİŞMAN DEĞİLİM”

Kökçü üzerine baskı yapılan periyodu yalnızca futbola konsantre olarak uygun atlattığını belirterek, “O devirden etkilenmeden çıktığımı söyleyebilirim. Yalnızca oynamaya çalıştım ve bu manada sahanın ortasında kaldım. Yaptığımdan da pişman değilim.” açıklamasını yaptı.