Rıdvan Yılmaz’ın Ersin Destanoğlu anısı!

PeLe

New member
Rıdvan Yılmaz’ın Ersin Destanoğlu anısı! Beşiktaş’ın genç yıldızı Rıdvan Yılmaz, TRT SPOR’da Tuna Akdemir’in sorularını yanıtladı.

Rıdvan Yılmaz’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

“Bizim sakat oyuncularımız var. Eksiklerimiz de var lakin oynayan herkes elinden geleni yapıyor. Arkadaşlığımız, dostluğumuz epey güzel. Geçen yılki hava devam ediyor. Yükselen bir formum var, işim bu ve yapmaya çalışıyorum. İnşallah bundan daha sonra daha fazla düzgün iş yaparak taraftarları keyifli edebilirim.”

“Tabii ki kendimi sol bekte daha rahat hissediyorum. U13’tilk evvel sol açık oynuyordum. Hocam nerede talih verirse orada oynarım.”

“Ben idman yapmaktan da maç oynamaktan da keyif alıyorum. Sonuç olarak bu benim mesleğim. Her şeyden zevk almaya çalışıyorum. Tahminen de o yüzden bu kadar memnunum ve başarılıyım.”

“Ek antrenmanlar yapıyorum”

“Bireysel antrenörümle çalışmaya devam ediyorum lakin maç yoğunluğundan dolayı fazlaca fazla bir şey yapamıyorum. Maçtan maça bakıyoruz fakat bu çalışmalara devam ediyorum.”

“Hep ekstra antrenmanlar yaparım. Bu vakte kadar grup idmanlarıyla yetinmedim. Bu meslek, her gün daha yeterli olmayı gerektiriyor. Ben de elimden gelen her şeyi yapıyorum.”

“Geçen sene benim tertipli oynadığım birinci dönemdi. İnişli çıkışlı performanslarım oldu. Sakatlıktan daha sonra performansım düştü ancak elimden gelen her şeyi yapmaya çalıştım. Beşerler benden bir şeyler bekliyor. Bu sene daha özgüvenli, kendinden emin, ne yaptığını bilen bir insan olduğumu hissediyorum.”

“Serdar ve Berkay’a yardımcı olmaya çalıştım”

“Ben buraya birinci çıktığımda, birinci 11 oynadığım birinci maç Göztepe deplasmanıydı. Serdar’ın da birinci 11 oynadığı birinci maç İzmir’de, Altay deplasmanıydı. Göztepe maçında beni nasıl motive ettilerse –ki Burak ağabey hayli yardımcı olmuştu- ben de birebir biçimde Serdar’a yardımcı olmaya çalıştım. herkesin hayali Şampiyonlar Ligi oynamaktır. Berkay oyuna girerken ben oyunda değildim ancak bana ne söylendiyse aynılarını söylemiş oldum. İnşallah altyapıdan kaç arkadaşlarım, kardeşlerim çıkar. İnşallah fazlaca daha yeterli yerlere gelirler.”

“Şampiyonlar Ligi müziğinden çok etkileniyoruz. Maça çıkmadan evvel heyecanım vardı fakat müziği duyar duymaz futbol mesleğim boyunca yaşadığım her şey gözümün önünden sinema şeridi üzere geçti. Sonuç âlâ olmasa da kadro arkadaşlarımdan ve kendimden gurur duyuyorum.”

“Sergen Hoca bizimle her vakit konuşuyor”

“Geçen sene ben hayli kıymetli bir şey kattım kendime… İki kupa kazandım. Hepsini topladığımız vakit yeterli bir deneyim edindiğimi düşünüyorum. Bu yılki performansımın, özgüvenimin sebeplerinden bir tanesi geçen dönem ancak bu sene kendimin kadroda değerli bir kesim olduğunu hissettim. İnşallah daha güzel olacağım.”

“Sergen hoca her vakit bizimle konuşuyor. Bu sene birinci kere Karagümrük maçında birinci 11’de oynadım. Gereken her şeyi söylemiş oldu, ben de gerekenleri yaptığımı düşünüyorum.”

“Şenol hoca benim için epey kıymetli bir hoca. Beni A Takım’a birinci sefer çıkaran, birinci kere Muhteşem Lig’de mühlet veren, birinci sefer Ulusal Takım’a çağıran hoca kendisi. Değerli olan Ulusal Takım’ın başarısı. Ben oynamışım, oburu oynamış hiç değerli değil. Hocam mühlet vermedi, bir bildiği vardır. Yapacak bir şey yok. İnşallah daha fazla müddet alırım.”

“Milli Ekip ortamı epey güzel”

“Milli Takım’da fazlaca samimi ve hoş beşerler var. Hepsi geldiler ve bana takviye oldular. Yeni gitmiş üzere değil, yıllardır orada oynamış üzere hissettirdiler. Hepsini hayli seviyorum ve gurur duyuyorum.”

“Bu sene inşallah tekrar şampiyon oluruz. En büyük temennim bu. Uzun vadede elbette Avrupa’ya transfer olmak istiyorum lakin şu an burada elimden gelen her şeyi yapmalıyım. Kulübüme maddi ve manevi dayanak verip o denli ayrılmak istiyorum. Birinci 11’de nizamlı yer alma gayem var. İnşallah forma bahtımı en güzel biçimde değerlendireceğim.”

“Daha evvel Arsenal’ı sevdiğimi söylemiştim. Şu anki durumu ortada lakin hala seviyorum. İdolüm olarak da Zinchenko’yu söylemiştim, devam ediyor.”

Ersin Destanoğlu anısı…

“Antalyaspor maçında gol attım. Adana Demirspor maçında Ersin’e ‘Gol atarsam bu biçimde yapacağım’ dedim, o da bana ‘Şımarma, uygun ki bir gol attın’ dedi (Gülerek). daha sonra gol atınca yanıma geldi.”

“Evcil bir beşerim. Dışarı çıkmayı sevmiyorum, bana yaramıyor ve beni yoruyor. Genelde meskende vakit geçiririm, bilgisayar oynarım ve ailemle vakit geçiririm. Yabancı lisan eğitimim pandemide biraz aksadı lakin tekrar başlayacağım.”

“Taraftarların önünde oynamak fevkalade bir his. Ben hiç oynayamamış, yaşayamamıştım. Çok hoş bir hismiş. Harikulade takviye veriyorlar.”

“Tribünler bize kendimizi kıymetli hissettiriyor”

“Tribünlerin dayanağı bize kendimizi bedelli hissettiriyor. Bilhassa genç oyunculara fazlaca bedel veren bir taraftarımız var. Yensek de, yenilsek de daima arkamızdalar. Onları üzmek ve kırmak istemiyoruz. Hepsine hayli teşekkür ederim.”

“N’Sakala ve Umut Meraş ile rekabetimiz performans artırır. Hepsiyle epey güzel anlaşıyoruz. Umut ağabey ile Ulusal Takım’da da oynuyoruz. Hocamız hangimizi takdir ederse o oynar.”

“Takımın en komiği ve çalışkanı N’Sakala”

“Takımın en komik futbolcusu N’Sakala. En epey konuşan muhtemelen N’Koudou’dur. Vida olabilir, Rosier olabilir. En çalışkan futbolcu da N’Sakala’dır. Atiba’yı artık söylememe gerek yok (Gülerek).”

“Taraftarımız güzel günde, makûs günde daima yanımızda olsunlar. Bize güvensinler, dayanaklarını eksik etmesinler. Hoş dayanakları için hepsine teşekkür ediyorum.”