Sergen Yalçın’dan Balotelli kelamları: Düzeyini muhakkak etti!

PeLe

New member
Sergen Yalçın’dan Balotelli kelamları: Düzeyini muhakkak etti! Adana Demirspor, 3-0 yenik duruma düştüğü Beşiktaş karşısında 90+7’de attığı golle skoru 3-3’e getirdi ve alandan 1 puanla ayrıldı.

Maç sonunda iki ekip içinde gerginlik yaşanırken Mario Balotelli’nin gol daha sonrası hareketi epeyce konuşuldu. İtalyan forvet, attığı ikinci golden daha sonra Beşiktaş yedek kulübesine hakikat başını işaret eden bir hareket yaptı. Bu hareket daha sonrası Balotelli sarı kart gördü.

Yıldız futbolcunun bu hareketi Sergen Yalçın’a yönelik olduğu söz edildi. Sergen Yalçın televizyonda yorumculuk yaptığı devirde Balotelli için “Beyni yok” demişti.

Sergen Yalçın: Bana yaptı o hareketi

Adana Demirsporlu Mario Balotelli’nin attığı gol daha sonrası yaptığı hareketle ilgili olarak ise Sergen Yalçın, “Direkt bana hareket yaptı. Hakem sarı kart gösterdi. Bir oyuncunun rakip teknik yöneticiye bu biçimde bir hareketini, futbolculuğum ve teknik yöneticiliğimde birinci kez görüyorum. Hakem sarı kartla cezalandırdı. Fakat bir futbolcunun rakip teknik yöneticiye yapmaması gereken bir hareket. Balotelli benim muhatabım değil. Ben teknik yöneticim o futbolcu. Kendisiyle daha evvel hiç görüşüp konuşmadım. Herbiçimde geçen dönem bize gelemedi onun için mi? Kendisi ismine üzücü. Benim adıma değil. Kendi düzeyini aşikâr etmiş oldu. Çok düzeysiz bir hareket” sözleriyle İtalyan oyuncusu eleştirdi.

“3-0’lık bir skorun akabinde oyunun 3-3’e dönmesi bizim ismimize bahtsız bir gece” diyen Sergen Yalçın, “Enterasan oyunlar oynuyoruz. İkinci bölgede 60’dan daha sonra mental düşüş ve sıkıntılar yaşıyoruz. Oyuncularımın daha sağlam durmaları ve net olmaları gerekiyordu. Bu oyun, hafifçee alınmayacak bir oyun. Ciddiye alınması gereken sert bir oyun. Çok daha fazla gayret etmemiz gerekiyor. Maalesef bugün bunu beceremedik. Dönem içerisinde bu tıp oyunlar ve skorlar gelebiliyor. Bu oyuncularımızla bütün dönem boyunca oynayacağız. Yalnızca bu maçı oynamayacağız. Oyuncularımızla neleri yanlışsız yapmamız gerekiyor bunu tekrar onlarla konuşacağız. pek fazlaca hususta konuşmamız gerekecek. İki puan kaybettik lakin telafisi olmayan bir maç değil” dedi.

Müsabaka daha sonrasında hakeme yönelik itirazının sorulması üzerine Yalçın, “Ben hakeme ‘Maç bitmişti, niye uzattın?’ diye sordum. ‘Sakatlık oldu’ dedi. Demek ki hakemin değerlendirmesi öyleymiş. Hakem arkadaşların sonucu. Bunun için bir şey diyemem” tabirlerini kullandı.

Maçta sakatlanan Rachid Ghezzal ve Larin’in durumuyla ilgili olarak ise Beşiktaş Teknik Yöneticisi Sergen Yalçın, “Rachid’in ve Larin’in durumunu bilmiyorum. Muhtemelen yarın aşikâr olur. Dönem başı art geriye oynanan maçlar. Maalesef güçlü dönemler oluyor. Bugün skor almış üzere gördük, oyunu almak ismine oyuncular aldık ancak maalesef oyuna hiç katkı yapmadılar. Bence asıl üzücü olan bu oyuncuların hiç bir katkısının olmamasıydı” diye konuştu.