Stefan Kuntz: Sakatımız yok ancak…

PeLe

New member
Stefan Kuntz: Sakatımız yok ancak… A Ulusal Grubumuzun yeni teknik yöneticisi Stefan Kuntz, Norveç ile oynayacağımız maç öncesinde konuştu.

“Birfazlaca doneyi gözledim”

Oyuncularla alanda olmanın farklı olacağını kaydeden Alman hoca, “Son maçların tahlilleri yapıldı, Galatasaray, Trabzonspor, Lille üzere grupların maçlarını gidip izledim, biroldukça doneyi gözledim. hiç biri, oyuncularımla alanda olup, nasıl performans gösterdiklerini görmekten güzel olamaz. Bunları yaptım.” dedi.

“Hiç kimse kendisini berbat hissetmesin”

Oyuncularla görüştüğünü belirten Kuntz, “Evlilikte de ortak bir emel uğruna bir ortaya gelmişsinizdir ve memnunsunuzdur. Oyuncularımla da konuşmalar yaptım, karar vakti olduğunu hatırlattım. Tahminen birinci başta müddet alamayacak oyuncular olduğunu, bu kararlara hürmet duyulması gerektiğini söylemiş oldum. Hiç kimsenin kendisini makus hissetmemesi gerektiğinden, her insanın kadronun kesimi olduğundan bahsettim.” diye konuştu.

“Norveç’teki eksikler avantaj değil”

Norveç’in eksikleri ile ilgili görüşleri sorulan Stefan Kuntz, “Sakatımız yok lakin 3 cezalımız var. Çağlar, Ozan Kabak ve Orkun yok. Norveç’teki eksikler avantaj değil. Bu oyuncular olmayabilir ancak yerlerine oynayacak isimler kendilerini göstermek isteyecek, şevkle oynayacak, bu tehlikeli bir durum. Haaland, Sörloth, King üzere oyuncuların uzun vadede yerine geçemeyecekler olsa da kısa vadede iş yapabilirler” sözlerini kullandı.

“İlk gerilim testimiz geldi”

“Yeni bir sayfa açmak, insanların ne yapabileceğini yine göstermek için bir fırsattır. Bu kısa müddette oyuncuları güçlendirmek, daha öz inançlı alana çıkabilmeleri için bir kadro değişiklikler yaptık. Birinci gerilim testimiz geldi. Kim alana çıkacak, kim kaleye geçecek, kim yedek oturacak, bu testte grup olmayı başarabiliyor muyuz, bunu anlayacağız. Yedek oyuncu, alandaki oyuncudan yüzde 1 bile bedelsiz değildir benim için. Oyuncular yedek kulübesinde otururken de arkadaşlarını destekleyerek ilerlemiyorsa, amaca ulaşmak güç olur. Bütün kadroya muhtaçlığımız var.”

“Yapmam gereken işime konsantre olmak”

“Belli bir tansiyon olabilir lakin bu yaşayacağınız bir sevincin göstergesi. Son saatlere yaklaştığınızda bir tünele girmiş üzere hissediyorsunuz. Bir antrenör olarak alışıksınız fakat ek olarak yeni bir ülkenin ulusal kadrosu için çizgide olacağım, muvaffakiyet elde etmeye çalışacağım. Bu da son derece olumlu bir heyecan yaratıyor. En nihayetinde yapmam gereken işime konsantre olmak.”