Tabipleri, Pele’nin sıhhat durumuyla ilgili konuştu

PeLe

New member
Tabipleri, Pele’nin sıhhat durumuyla ilgili konuştu Brezilyalı efsane futbolcu Pele’nin sıhhat durumuna ait, tedavi gördüğü hastaniçin açıklama yapıldı. Pele’nin durumunun stabil olduğu ve son 24 saatte rastgele bir kötüleşme olmadığı duyuruldu.

Brezilya basınında dün çıkan haberlerde, efsane futbolcunun kemoterapiye yanıt vermediği ve palyatif bakıma alındığı istikametinde haberler çıktı. Pele’nin tedavi gördüğü İsrail Albert Einstein Hastanesinden eski futbolcunun sıhhat durumuna ait açıklama yapıldı.

AA’nın aktardığına bakılırsa açıklamada, Pele’nin 29 Kasım’da kolon tümörü sebebiyle uygulanacak kemoterapi tedavisinin kıymetlendirilmesi için hastaneye kaldırıldığı, tedavisinin sürdüğü ve sıhhat durumunun stabil olduğu açıklandı.

Efsane futbolcunun sıhhat durumunda kötüleşmenin olmadığı vurgulanan açıklamada, “Aynı biçimde, son 24 saatte durumunda kötüleşme olmaksızın teneffüs yolu enfeksiyonu tedavisine de güzel cevap verdi.” sözlerine yer verildi.

PELE’DEN PAYLAŞIM

Pele’nin toplumsal medya hesabından, hastanenin açıklaması şu notla paylaştı:

“Dostlarım, herkesi sakin ve olumlu tutmak istiyorum. kuvvetliyüm, hayli umutluyum ve tedavimi her zamanki üzere uyguluyorum. Aldığım bakım için tüm tabip ve hemşire grubuna teşekkür etmek istiyorum. Allah’a fazlaca inancım var ve dünyanın dört bir yanından sizden aldığım her sevgi bildirisi beni güç dolu tutuyor.”

Brezilya’nın esaslı basın kuruluşlarından Folha de Sao Paulo, dünkü haberinde Pele’nin kemoterapi tedavisine yanıt vermediğini ve palyatif bakıma alındığını duyurmuştu.

PELE’NİN HASTALIĞI

Bir yıldan uzun müddettir kemoterapi goren 82 yaşındaki Pele’nin bedenindeki kanserin bu yılın başlarında akciğer, karaciğer ve bağırsaklarına yayıldığı tespit edilmişti.

Futbol tarihinin en uygunları içinde gösterilen ve Pele ismiyle tanınan Edson Arantes do Nascimento, dört sefer katıldığı Dünya Kupası tertiplerinde 12 gol attı ve Brezilya’nın üç Dünya Kupası kazanmasında başrolü oynadı. (HABER MERKEZİ)