Teksan güç depolamada hibrit sistemlere odaklandı

Mezopotamya

New member
İstanbul ve Kocaeli’deki fabrikalarında toplam 60 bin metrekareye ulaşan kapalı alanda, yıllık 15 bin jenaretör üretim kapasitesine sahip olan Teksan, Türkiye genelinde 10 bölge müdürlüğü ve 20 bayi ile gerçek bölümden gelen talepleri karşılıyor. Teksan Pazarlamadan Sorumlu İdare Heyeti Üyesi Ebru Cet Tuncer, güç dalında yeni trend, kojenerasyon ve trijenerasyon sistemleri ile bir arada fotovoltaik (PV) ve depolama sistemlerinin hibrit olarak çalıştırılması tarafında geliştirmeler yaptıklarını söylemiş oldu. Yakın vakitte fabrikalarında mikro şebeke biçiminde bu sistemi kurup devreye almayı planladıklarını lisana getiren Tuncer, “İstanbul’daki fabrikamızın çatısında kurulumunu gerçekleştireceğimiz 120 kWp güçte güneş panelleri/GES ve halihazırda devrede olan kojenerasyon sisteminin eş vakitli çalışması ile fabrikamızın gücünü en verimli biçimde üretmeye, bununla birlikte ısınma gereksinimimizi karşılamaya devam edeceğiz. birinci vakit içinderda kendi fabrikamızda kurulumunu gerçekleştireceğimiz sistemlerin üretimi noktasında da Ar-Ge çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

Yeni güç tahlilleriyle portföyünü genişletecek

Kocaeli fabrikalarının üretim kapasitesini artırmayı hedeflediklerini belirten Tuncer, “bununla birlikte şu anda İstanbul fabrikamızda yürütülen metal sürece atölyesini Kocaeli fabrikamıza taşınmayı planlıyoruz. bu biçimdece İstanbul-Kocaeli içindeki eser taşıma trafiğini azaltmış olacağız” formunda konuştu. Kesintisiz güç tahlillerinde sanayi tesisleri, hastaneler, havalimanları, bankalar, data merkezlerinin yanı sıra büyük konut projeleri inşaat ve alt yapı çalışmalarının da güç alanında tahlil ortakları olduğunu söyleyen Tuncer, “Katma kıymet yaratacak fikirlerin projelendirildiği Ar-Ge merkezimizde kendi markamızın yanı sıra Ar-Ge birikimimizden yararlanmak isteyen diğer firmalar için de mühendislik hizmeti veriyoruz. Firmamızın üç adet tamamlanmış, üç adet de devam eden TÜBİTAK Projesi bulunuyor. Bugünün gereksinimlerine karşılık veren tahliller üretirken geleceğin teknolojilerini geliştirmek için de tüm gücümüzle çalışıyoruz. Akıllı mikro şebeke sistemlerinden çeşitli elektrik depolama sistemlerine kadar birfazlaca yeni eser üzerinde çalışmalarımız sürüyor. 2022 yılında uzmanı olduğumuz jeneratör ve türevi mamüllerin haricinde biroldukca güç tahlilleriyle müşterilerimizin karşında olacağız” halinde konuştu.

130 ülkeye ihracat yapıyor

Eserlerinin yüzde 70’ini Grönland’dan Yeni Zelanda’ya kadar epeyce geniş bir coğrafyada 130’dan fazla ülkeye ihraç ettiklerine vurgu yapan Tuncer, “Avrupa, Ortadoğu, Rusya ve Türki Cumhuriyetler, Kuzey ve Orta Afrika üzere yakın pazarlar yanında Güney Amerika ve Asya ülkelerine gerçekleştirdiğimiz satışlarla ihracat pazarlarımızı çeşitlendiriyoruz. Dünya genelinde yaygın bir bayi ağımız var. Ayrıyeten 2019 yılında İngiltere’de, bu yılın başında ise ABD’de faaliyete geçen ofislerimiz aracılığıyla dünya jeneratör ve güç tahlilleri pazarındaki yerimizi daha da güçlendirmek amacındayız. Uzakdoğu pazarındaki büyümeyi ve yeni gelişmeleri de yakından izliyoruz” açıklamasında bulundu.

Teksan Teknoloji sınıfını kurduk

Kesintisiz güç dalına nitelikli eleman bulmak ismine değerli çalışmalar yaptıklarına dikkat çeken Ebru Cet Tuncer şunları söylemiş oldu: “Bu sorunun giderilmesi için eğitim anlayışıyla örtüştüğümüz Topkapı Okulları ile yaptığımız görüşmeler kararında nitelikli mesleksel eğitime ve öğrencilerimizin gelişimlerine dayanak vermek hedefiyle Teksan Teknoloji Sınıfı’nı kurduk. Eğitim takımının hassasiyeti, öğrencilerimizin potansiyeli ve Teksan olarak uygulamalı eğitim imkanı, makine ve ekipman dayanağımız ile sınıfımızdan mezun olacak öğrencilerimizin endüstrimize değerli katkılar sunacağına inanıyoruz. Öğrencilerimizin mesleksel gelişimleri yanında kişisel gelişimleri ve meslek seyahatlerine da dayanak olmayı hedefliyoruz.”