Tepside soğan kebabı nasıl yapılır? Adım adım soğan kebabı tanımı

MerveninMutfağı

New member
Kebap çeşitlerinin her birini farklı ayrı seviyorsanız, meskeninizde hayli kısa müddette hazırlayabileceğiniz soğan kebabına da bayılacaksınız! İsminden da anlaşılacağı üzere soğandan yapılan soğan kebabının tanımında kuzu kıyması kullanılır. Pekala, soğan kebabı nasıl yapılır? Adım adım soğan kebabı tanımı…

Çok kolay bir biçimde hazırlayabileceğiniz tepside soğan kebabını yemeyeLezzet ve şifa kaynağı soğan ile kıyma birleşimi adeta lezzet şöleni oluşturuyor. Lezzet ve şifa kaynağı soğan ile kıyma birleşimi adeta lezzet şöleni oluşturuyor. Kebabın en kıymetli özelliği, köftesinin kuzu kıymayla ve sadece tuz-baharat eği ile hazırlanıyor olması. Top top hazırlanan köfteler, yalnızca dış kabuğu soyulmuş ve ortadan kesilerek ortaları açılmış soğanlara iliştiriliyor. Üretimi pek pratik ve konutta yapmaya uygun olan soğan kebabı için gereçleriniz hazırsa tanımın bilgileri aşağıda.

soğan kebabı tarifi

SOĞAN KEBABI TANIMI:

MALZEMELER

1 kilogram küçük uzunluk soğan
1 kilogram dana kıyma et
Karabiber
Tuz

Sosu için;

1 su bardağı yağ
1 su bardağı nar ekşisi

soğan kebabı

YAPILIŞI

Soğan kebabını hazırlamak için kıyma etin üzerine karabiber ve tuz koyup, güzelce yoğurun.

Soğanın başını ve altını bıçakla atın. Bir soğan bir et olacak biçimde sıra sıra dizin.

Nar ekşisiyle sıvı yağı karıştırıp tepsiye dökün.

Tepsiyi folyo ile kaplayıp 180 derecelik ısıda 40 dakika pişirin.

Afiyet olsun…