TOGG’da heyecanlandıran gelişme: 29 Ekim’de fabrikayı açılıyor!

Muhabir

New member
Hisarcıklıoğlu, “Türk beşerinin 120 yıllık hayali, 60 yıl evvel yarım kalan bir düşümüz vardı, Türkiye’nin arabası. Bu misyonu üstlendikten daha sonra Allah nasip ederse 29 Ekim’de daima birlikte TOGG fabrikasını açıyoruz” dedi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Lideri Rifat Hisarcıklıoğlu, bir dizi açılış ve programlara katılmak üzere Elazığ’a geldi. Valilik ve belediyeyi ziyaret ettikten daha sonra Dumandağ Vakfı’nın açılışına katılan Hisarcıklıoğlu çabucak sonrasında biyogaz tesisinin açılışını gerçekleştirdi.

Hisarcıklıoğlu son olarak bir otelde, iktisada kıymet katanlar ödül merasimine katıldı. Programda, TOBB Lideri Rifat Hisarcıklıoğlu ve vilayet protokolü tarafınca iktisada paha katan başarılı iş beşerlerine plaket takdim edildi. TOBB Lideri Hisarcıklıoğlu’na Türkiye Büyük Millet Meclisi Eski Lideri Cemil Çiçek, Eski Tarım ve Orman Bakanı Kutbettin Dilek eşlik etti.

Burada açıklamalarda bulunan Türkiye Odalar Birliği Lideri Rifat Hisarcıklıoğlu, yüz yılın salgınıyla karşı karşıya kaldıklarını söylemiş oldu. Hisarcıklıoğlu. “Ne yapacağımızı bilmiyorduk lakin Elazığ dahil 365 oda ve borsamız nazaranvinin başındaydı. Üyelerin kahrını, kaygısını her gün bana bildirdiler. Bende gece 21.00’a kadar topladım ve ilgili bakana, Cumhurbaşkanımıza, ilgili bürokrata, bunu çözecek kimse ona ilettim. Şunu gururla söyleyeyim, pandemi devrinde bana 220 tane talebiniz olmuş. 220 talebin yüzde 97’si fakat o denli ancak bu biçimde çözüldü” dedi.

’29 EKİM’DE TOGG FABRİKASINI AÇIYORUZ’

Huzurlu ortamda istihdamın ve yatırımın başladığını tabir eden Hisarcıklıoğlu, konuşmasını şu biçimde sürdürdü;

“Huzur oldu mu istihdam ve yatırım başlar. Şu anda bölgelerimize bakıyorum. Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nden herkes bizden Cumhurbaşkanımıza söyleyin de yeni OSB yeri geliştirsin. Yeni OSB istiyorlar. Bu neyin göstergesi? Yatırım iştahının göstergesi. Huzur oldu mu ticaret, ticaret oldu mu zenginlik. Bu kapsamda Allah’a fazlaca şükür buralarda bir yatırım iştahı var haberiniz olsun. Ben bunu Ankara’da görüyorum. Türk beşerinin 120 yıllık hayali, 60 yıl evvel yarım kalan bir düşümüz vardı, Türkiye’nin arabası. Bu bakılırsavi üstlendikten daha sonra Allah nasip ederse 29 Ekim’de TOGG fabrikasını açıyoruz.”