Ünlü koreograf Alexei Ratmansky, Şehir Balesi’ne katıldı

B-Boy

Global Mod
Global Mod
2009 yılında katıldığı Bale Tiyatrosu’nda Ratmansky, Fındıkkıran’ın yeniden tasarlanmış bir versiyonu ve Uyuyan Güzel’in yeniden canlandırılması da dahil olmak üzere çok sayıda balenin koreografisini yaptı. Şirket için yaptığı son çalışma, prömiyeri Haziran ayında New York’ta yapılan uzun metrajlı Of Love and Rage balesiydi. The Times’da yazan Gia Kourlas, bunu “gür, dolgun dansla iddialı ve cüretkar” olarak nitelendirdi ve Bale Tiyatrosu dansçılarının performansta “yenilenmiş bir amaç ve vaat duygusuyla dönüştüğünü” ekledi.

Bale Tiyatrosu, şirketin uzun süredir sanat yönetmeni olan Kevin McKenzie’nin ayrılması da dahil olmak üzere yakın zamanda bir dizi değişikliğe uğradı. Eski bir bale tiyatrosu dansçısı olan Susan Jaffe geçen ay dizginleri eline aldı.

Ratmansky, Bale Tiyatrosu’nu överek, “Benim için hala bir aile.” Bale Tiyatrosu ile Haziran ayında sona erecek olan sözleşmesini kısmen şirkette çok uzun süredir olduğu endişesiyle yenilememeyi seçtiğini söyledi. .

“Dünya değişiyormuş gibi hissettim,” dedi, “ve ben değişiyorum.”

“Dansçıları çok iyi tanımanız ve onların da sizden ne bekleyeceklerini bilmeleri gibi bir risk var. Kendinizi tekrar etmeye başlama riskiniz var.”

Ratmansky, City Ballet ile olan çalışmalarının orijinal sözleşmenin ötesinde devam edip etmeyeceğinden henüz emin olmadığını söyledi.

“Atmosfere, sonuçlara, galalara, dansçıların tepkisine, seyircilerin tepkisine bağlı olacak” dedi. “Bütün bunlar, işe yarayıp yaramadığına dair genel bir duyguda birleşiyor. Sadece bekleyip göreceğiz. İşe yarayacağına dair umut var.”