Uğurcan Çakır’dan Fenerbahçe mesajı!

PeLe

New member
Uğurcan Çakır’dan Fenerbahçe mesajı! Trabzonspor Grup Kaptanı Uğurcan Çakır, kadronun kamp yaptığı Antalya’da basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Dönemin birinci çeyreğinin geride kaldığını hatırlatarak Antalya kampında epey çalıştıklarını belirten Çakır, “Bu kamp bize uygun geldi, hocamızın dediklerini alana yansıtmaya çalıştık. Önemli rakiplerle hazırlık maçı oynadık. Önümüzde kıymetli bir Fenerbahçe maçı var ve ona düzgün bir biçimde hazırlandık” dedi.

Kamp boyunca grubun daha uyumlu hale geldiğini belirten Çakır, “Saha ortasında arkadaşının ne yaptığını bilmen gerekiyor. Bu da hayli birlikte olunca gerçekleşiyor. Geçen yılki takımda biroldukça yıldır birlikte oynadığımız arkadaşlar vardı. Bu dönem ise biraz daha farklı arkadaşlarımız var. Bundan dolayı ister istemez ahenk konusunda sorun olabiliyor ancak kamp epeyce güzel geldi. Daha düzgün düzeylere gelecek gücümüz var, bir daha kuvvetli bir oyun ve duruşla tepeyi zorlayabiliriz. Şampiyon olmak alışılmış ki istiyoruz, geçen sene bunu başardık. Bu sene daha epeyce sıkıntı olacağını biliyoruz lakin doruğun peşinde koşacağız” tabirlerine yer verdi.

Dünya Kupası’nda hayli uygun kaleci performanslarının sergilendiğini vurgulayan Çakır, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Biz de orada olup kendimizi göstermek isterdik lakin birtakım şanssızlıklardan dolayı olamadık. Çok güzel kaleci performansları izledim. Çeyrek finalden daha sonra daha düzgün performanslar olacaktır.”

“Fenerbahçe maçı bir kırılma maçı olabilir”

Spor Toto Üstün Lig’de oynayacakları Fenerbahçe maçının bir kırılma maçı olabileceğini belirten Çakır, “Yarıştan kopmak için erken olur lakin bir kırılma maçı olabilir. Galip gelirsek , bizim için ruhsal ve moral manasında hayli âlâ olacaktır. Aksi bir sonuçta da fazlaca büyük bir şey olacağını düşünmüyorum” diye konuştu.

Bu dönem farklı bir oyun planıyla alanda olduklarını belirten Uğurcan Çakır, “Geçtiğimiz dönem direkt atakla gitmeye çalışmıştık ancak bu dönem biraz daha uzunluk ortalaması kısa olduğu için geriden oyun kurarak çıkmaya çalışacağız. Burada bilhassa onun üzerine durduk. Ben de bu doğrultuda hocamın bana verdiği taktiğe ahenk sağlayacağım” sözlerini kullandı.

“Trabzonspor her kulvarda yarışacak güçte”

Yarışın olduğu her yerde argümanlı olduklarının belirten Çakır, “Şampiyonlar Ligi’ne play-off ile başladık, daha sonra kümelerde kötü olmayan performans sergiledik lakin 9 puanla kümeden çıkamadı. Artık Konferans Ligi’nde Basel ile karşılaşacağız. Sonuna kadar gitmek istiyoruz. Bir yarış var ise Trabzonspor sonuna kadar peşine koşar. Bunu başaracak kaliteye ve güce sahibiz. Avrupa ile bir arada lig ve kupada da tüm maçları kazanmak için oynayacağız” formunda konuştu.

Son olarak Hakan Aydın, Kağan Moradaoğlu ve Muhammet Taha Zirve üzere genç kalecilerle yakından ilgilendiğini tabir eden Çakır, “Hakan, Kağan ve Taha epeyce yetenekli kaleciler. Taha aslına bakarsanız ligde oynadığı maçlarda güzel performans sergilemişti. Yetenekli olduklarını da görüyorum. Kaleci hocamızla da konuşuyorum daima. Eksiklerini söylüyorum, ağabeylik yapmaya çalışıyorum. Ben o denli görmüştüm zira. Ağabeylerimden epey şey kazanmıştım. Onlar da inşallah fazlaca şey kazanır ve Trabzonspor kalesini uzun yıllar korurlar” dedi.