Vitor Pereira: Deplasmanda aldığınız 1 puan 1 puandır

PeLe

New member
Vitor Pereira: Deplasmanda aldığınız 1 puan 1 puandır DUVAR- Fenerbahçe UEFA Avrupa Ligi D Kümesi birinci maçında Almanya temsilcisi Eintracht Frankfurt ile deplasmanda 1-1 birliktee kaldı.

Fenerbahçe Teknik Yöneticisi Vitor Pereira, müsabakanın akabinde futbolcu Luiz Gostavo ile basın toplantısı düzenledi.

Müsabakanın epeyce kolay geçmediğini belirten Pereira, “Bugünkü atmosferde bugünkü oyunu oynamak, kendi oyunumuzu oynamak kolay değildi. Baskılı oyunumuzu alanda göstermek kolay değildi. Frankfurt üzere bir gruba karşı boşluk bulmamız kolay değildi” dedi.

İki grubun da fırsatlar yakaladığına işaret eden Pereira, şunları söylemiş oldu: “Maç sonuna kadar ortadaydı. Nitekim izleyenler için hayli zevkli bir maç olduğunu düşünüyorum. Sonunda da bize maçı bitirme talihi gelmişti. Ancak futbol bu, garip şeyler olabilir. Âlâ bir maçtı. İki ekip da kazanmak için oynadı.

Taktiksel ve teknik manada beklediğimiz düzeydeydi. Güzel oyuncuları var. Lakin bu maçı izleyen taraftalar için hayli güzel bir maç olduğunu düşünüyorum. Ben tribünde bir taraftar olsaydım kesinlikle ekibimden gurur duyardım. Bugün ben kadromda her şeyi gördüm. Ruh, kalite, teknik, taktik manada her şeyi gördüm. Tahminen fantastik bir maç değildi. Lakin ekip ruhu gördüm. Benim, oyunculardan en hayli istediğim şey bu.

1 puan 1 puandır, deplasmanda aldığınız. Önümüzdeki maçta 3 puan için daha düzgününü yapmaya çalışacağız. Birinci dakikada atabilirdik, lakin son dakikada onlar da atabilirdi.”

Pereira, Mesut Özil ile ilgili bir soruya ise şu cevabı verdi: “Bu maç fazlaca fazla geçişin olduğu, fazlaca tempolu maçtı. Mesut da kondisyonunu arttırmaya çalışıyor. bu vakitte onun topa gereksinimi var, zira onun tahlil üretme kalitesi var. Alanda diğer oyuncuların nazaranmediği şeyleri görüyor. Oyun epeyce süratliydi. Birtakım anlarda aslında oyunun temposunu birazcık düşürüp yinedan ofansif tertipler için tahlil üretecek ritmi yakalayamadık. Zira Mesut aslında oyun tarzı olarak bunu seviyor. Bugünkü maç hayli fazla geçişliydi, onun için epeyce kolay değildi. Oynadığı mühlet boyunca fazlaca âlâ oynadı. Ekip ruhunu ortaya koydu defans anlarında.” (AA)