Yangınlar 2022, restorasyon için şirketlere yönelik 2,7 milyon destek çağrısı yakında geliyor

Undertaker

New member
Temmuz-Ağustos 2022’de Chianti, Montaione, Cinigiano, Gavorrano, Manciano, Scansano, Bagni di Lucca, Massarosa, Camaiore’deki Greve belediyelerini vuran büyük yangınlarda hasar gören veya yok olan şirket yapılarının restore edilmesi ve yeniden yapılandırılması maliyetleri için destek gelecek. ve Vecchiano.

Bakanlık tarafından bu olayların istisnai ve özellikle ciddi olarak tanınmasının ardından, bölge konseyi, başkan Eugenio Giani ve başkan yardımcısı ve tarım-gıda meclis üyesi Stefania Saccardi’nin önerisi üzerine, kırsal kalkınma planının 5.2 alt tedbirini etkinleştirdi ve Bu nedenle, yaklaşık 2,7 milyon avroluk bir bütçeyle ilgili ihale kısa sürede yayınlandı.

Kaynaklar, başvuran şirketlerin tesis, makine, ekipman alımı ve meyve bahçeleri, zeytinlikler ve daha fazlası gibi hasarlı arazi iyileştirmelerinin restorasyonu dahil olmak üzere hasarlı veya yıkılmış yapıların restorasyonu veya yeniden inşası maliyetlerini ödemesine olanak tanıyacak.

Destek, merkezi ve faaliyetleri belirtilen belediyelerde bulunan ve üretim potansiyellerinin en az yüzde 30’u zarar görmüş tarım şirketlerinin restorasyon maliyetlerinin yüzde 100’üne kadar katkı talep etmelerine olanak tanıyacak.

Dayanışma ilkesine göre, başvurusu kabul edilebilir ve finanse edilebilir olan tüm zarar gören şirketlere en az 5.000 Euro ve 200.000 Euro tavan olmak üzere tazminat tanımak için katkı yüzdesi azaltılabilir.

Başkan Giani ve Başkan Yardımcısı Saccardi, “Bu eylemle nihayet, Temmuz-Ağustos 2022’deki büyük yangınların neden olduğu hasarı onarmak için bölgelere gerekli kaynakları sağlıyoruz – çiftliklerin yapabileceği desteğin memnuniyetinin yanı sıra” dedi. üretim potansiyelini geri kazanma fırsatından yararlanmak için, müdahalesinin ortaya çıkan dramatik durumla başa çıkmada belirleyici olduğu kanıtlanmış olan bölgesel orman yangını önleme yapısının temel eylemini hatırlıyoruz”.

Yardım başvurusu, 20 Nisan 2023 tarihinden itibaren ve 31 Mayıs 2023 saat 13.00’e kadar ARTEA tarafından yönetilen bölgesel çiftlik kayıtlarının yönetim platformunda bulunan form kullanılarak bilgisayarlı prosedürle özel olarak yapılmalıdır.
Duyuru metnini Kırsal Kalkınma Planına ayrılmış Toskana bölgesi web sayfasında bulmak mümkün olacaktır: https://www.regione.toscana.it/psr-2014-2020/bandi