Yılmaz Vural tek sinemasını anlattı: Kemal Sunal ‘gel seni oynatalım’ dedi

Morgoth

New member
Futbol antrenörü Yılmaz Vural, Star TV’de yayınlanan ‘Doğu Demirkol ile Alelade Show’un son kısmına konuk oldu. Programda, futbol antrenörü Yılmaz Vural, yıllar evvel rol aldığı Kemal Sunal sinemasını anlattı.

1980 yılında yüksek lisans eğitimi ve futbol antrenörlüğü için Almanya’ya giden Vural’ın 1983 üretimi “Gurbetçi Şaban” sinemasında figüranlık yaptığı sahneler programda gösterildi.

‘KEMAL SUNAL, DEVLET MEMURU GİBİYDİ’

Sahnenin Köln İstasyonu’nda çekildiğini söyleyen Vural, sinemada oynama öyküsünü şu biçimde anlattı:

“Kemal Abi gelmiş sinema çekmeye. Kostüm, figüran lazım, polisten müsaade alınacak. Benim yardımcı olmamı istediler. Otele gittim, Kemal Abi’yle tanıştık. Komedyen ya, ben espri yapacak sanıyorum. Lakin devlet memuru üzereydi. Hızı hiç gülmezdi. Git gel, git gel, alıştı bana. ‘Yılmaz, gel oynatalım seni, hatıra olur’ dedi.”

Filmden üç yıl daha sonra Türkiye’ye dönerek antrenör olduğunu söyleyen Vural, “Oyuncular izlemiş, ‘Hocam seni sinemada gördük’ dediler. Ben de makûs bir şey yaptım üzere geldi. ‘Ben değilim o’ dedim” sözlerini kullandı.