Yılmaz Vural, Trabzonspor’a ateş püskürdü: ‘Beni…’

PeLe

New member
Yılmaz Vural, Trabzonspor’a ateş püskürdü: ‘Beni…’ Türkiye’de 30’dan fazla ekibin antrenörlüğünü yapan Yılmaz Vural, bir müddetdir tasını tarağını asmış vaziyette. Son olarak BB Erzurumspor’u 2020-21 döneminin ikinci yarısında devralan antrenör, bir buçuk yıldır hiç bir grupta bakılırsavlendirilmedi.

Bu süreçte “İnadım İnat” başlıklı bir kitap kaleme alan Vural, geçtiğimiz günlerde 360 TV’den Gökay Kalaycıoğlu’nun programına konuk olarak katıldı. Meslek basamaklarını anlatan emektar futbol insanı, Trabzonspor’daki günlerine de yıllar daha sonra pencere açtı.

“ŞAMPİYON OLABİLİRDİK”

Trabzonspor’un 32 maçında grubu yönetim eden Yılmaz Vural, 2.00 maç başı puan ortalaması ile başarılı bir grafik çizmişti. Ancak Kasımpaşa ve Bursaspor haricinde 1 yılı aşamayan antrenörün buradaki günleri de sayılıydı.

1997-98 döneminin 9’uncu haftasına önder giren Trabzonspor, bir maçta kaybedince liderliği ezeli rakibi Fenerbahçe’ye bırakmak durumunda kaldı. Vural da devam eden günleri şu sözlerle anlattı:

“Antrenmana başlayacağımız gün Özkan Sümer, ‘Hocam seninle devam etmek istemiyorlar’ dedi. Çabucak nazaranvden ayrıldım, sebebini sormadım bile. Giderken 2-3 kişi havalimanına kadar benimle gelerek gitmemi istemedi lakin yöneticiler istediği için yapacak bir şey yoktu. Olsaydık bu biçimdelar şampiyon olabilirdik. Uygun bir kadroydu.”

“KAYBETMEYE TAHAMMÜL YOKTU”

30 yıllık teknik yöneticilik mesleğinde maç neticelerindan ötürü sık sık yöneticilerle yüz yüze geldiğini aktaran Vural, kelamlarına şu biçimde devam etti:

“Benim kadrolardaki en büyük derdim yöneticilerin popülaritesinin kadronun üstüne çıkması. Bir ego hengamesi var. Trabzonspor’da o periyot kaybetmeye tahammül yoktu, şimdilerde yumuşadılar. Benim dönemimde maç kaybettiğimizde taraftarın bize bir yansısı olmuyordu. Bizim kaybımıza karşı da hayli toleranslıydılar. 1997 yılında olmuştu bunlar, hala da üzülürüm.”

“AŞK var ise KIRGINLIKTA VARDIR”

Programın sunucusu Gökay Kalaycıoğlu’nun “Trabzonspor’a kırgınlığın var mı?” minvalindeki sorusuna ise Vural şöyleki yanıt verdi:

“Aşk var ise kırgınlıkta vardır. Aşk değişken hislerin yaşandığı bir mevzudur. kimi vakit nefret edersin kimi vakit de hayli seversin. Trabzonspor’u sevmemek mümkün mü? Anadolu’yu temsil ediyor. 38 sene daha sonra başarısı geri döndü”